mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Spóźniona S3

Spóźniona S3

Są opóźnienia w realizacji przedsięwzięcia jakim jest budowa drogi ekspresowej S3 w woj. lubuskim. Wiadomo już, że trasa powstanie nie wcześniej niż w pierwszej połowie 2013 roku.

Spóźniona S3
Przemysław Hamera w imieniu dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił informacje dotyczące realizacji drogi ekspresowej S3. Jest to największa inwestycja w regionie lubuskim. Potwierdził, że będą roczne opóźnienia i prace potrwają do II kwartału 2013 r. -  Nie jest prawdą, że projekt obarczony jest błędami. Nie ma zagrożenia finansowania inwestycji, czego dowodem jest uznanie przedsięwzięcia przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad jako inwestycji priorytetowej. Ministerstwo Infrastruktury wyraziło chęć zgłoszenia drogi ekspresowej S3 do transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T). Naszym celem nie jest wykonanie drogi za wszelką cenę. Pragniemy mieć drogę w najlepszym stanie na korzystnych warunkach – dodał.

Podobne wiadomości:

Citroen DS3 Racing – 200-konny miniścigacz

auto motor i sport 0000-00-00

Francuski koncern zapowiedział na Genewę prezentację limitowanej serii modelu DS3 i zaprezentował go na video.

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~domek 2010-01-06

Jakoś nie dziwi mnie ta informacja. Nie po raz pierwszy okazuje się, że Oddział GDDKiA w Zielonej Górze zupełnie nie radzi sobie z inwestycjami. Nie ma chyba drugiego województwa tak zapóźnionego w rozwoju infrastruktury drogowej jak lubuskie. Praktycznie brak w tym regionie dróg szybkiego ruchu, a jedyny budowany odcinek S3 Gorzów-Szczecin (będący na ukończebniu) realizuje Oddział GDDKiA w Szczecinie. Sam jestem mieszkańcem tego regionu i jest mi przykro patrzeć jak powstaja nowe odcinki dróg w Zachodniooporskiem czy Wielkopolsce, podczas gdy w Lubuskiem co najwyżej łata się dziury w jezdni. Uważam, że administrację drogową w województwie lubuskim powinien przejąć któryś z ościennych Oddziałów GDDKiA, np. poznański. Pewnie dopierto wtedy coś by się w tych inwestycjach ruszyło...

~Damian 2010-01-04

Opóźniona S3 i nie tyko. Co w sprawie A 18 - naszej wizytówki Polski ? 3 rok zabierają się za przetarg jezdni południowej, zajknąć to i zaorać. Ostatnio jadąc z Niemiec przez chwilę się zapomniałem ale jak przywaliłem głową w podsufitkę to się od razu obudziłem i przypomniałem że jestem w kraju nad Wisłą. I zawsze można powiadzieć jedź 70km/godz i od razu do mechanika , tylko czy o to chodzi ???

~osskaa 2010-01-04

Ale ogólnie jest wesoło, wszystko super i Donald Tysiąclecia odtrąbił wielki przełom... Przypominam, że S3 była jednym z priorytetów na EURO2012, jako alternatywa do przejazdu Poznań-Wrocław, a nawet jeżeli to głupi pomysł to jest to najkrótsza droga ze Szwecji na południe Europy. Opóźnienie tylko w lubuskiem dowodzi strasznej indolencji Lubuskiej GDDKiA. W tym leśnym regionie mają raptem 3 drogi szybkiego ruchu do wybudowania: - A2 - budowana przez Kulczyka - A18 - modernizacja jednej nitki starej niemieckiej autobahny - S3 - w większości istniejąca już jako jednojezdniowa, albo prawie skończona (odcinek Szczecin-Gorzów). Okazuje się, że administracja nie radzi sobie z wybudowaniem ok. 150km drogi!!! Wstyd i żenada!!

~maras49 2010-01-02

Znowu jakiś politykier "drogowiec" sie znalazł. Dla takiego każde opóźnienie czegokolwiek to porażka aktualnego rządu - a może to chodzi wył. o potknięcia PO to wtedyuznam to za kampanię wyborczą. Tylko dlaczego do cholery na wszystkich portalach. Myślę, że jest wyjątkowo brudna gra o stołki i nic więcej - interes kraju jest na dalszym planie.

~T 2010-01-02

werti lecz sie na glowe przespij sie, wytrzezwiej i przestan mylic pojecia a jak juz ogarniesz te proste rzeczy napisz kolejny komentarz zeby nie bylo uwazam ze kolejne opoznienie w budowie tras szybkiego ruchu w polsce to porazka natomiast bynajmniej nie wszystko jest porazka rzadu - od 20 lat nie zyjemy w gospodarce centralnie planowanej!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.