mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Spóźniona S3

Spóźniona S3

Są opóźnienia w realizacji przedsięwzięcia jakim jest budowa drogi ekspresowej S3 w woj. lubuskim. Wiadomo już, że trasa powstanie nie wcześniej niż w pierwszej połowie 2013 roku.

Spóźniona S3
Przemysław Hamera w imieniu dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił informacje dotyczące realizacji drogi ekspresowej S3. Jest to największa inwestycja w regionie lubuskim. Potwierdził, że będą roczne opóźnienia i prace potrwają do II kwartału 2013 r. -  Nie jest prawdą, że projekt obarczony jest błędami. Nie ma zagrożenia finansowania inwestycji, czego dowodem jest uznanie przedsięwzięcia przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad jako inwestycji priorytetowej. Ministerstwo Infrastruktury wyraziło chęć zgłoszenia drogi ekspresowej S3 do transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T). Naszym celem nie jest wykonanie drogi za wszelką cenę. Pragniemy mieć drogę w najlepszym stanie na korzystnych warunkach – dodał.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~domek 2010-01-06

Jakoś nie dziwi mnie ta informacja. Nie po raz pierwszy okazuje się, że Oddział GDDKiA w Zielonej Górze zupełnie nie radzi sobie z inwestycjami. Nie ma chyba drugiego województwa tak zapóźnionego w rozwoju infrastruktury drogowej jak lubuskie. Praktycznie brak w tym regionie dróg szybkiego ruchu, a jedyny budowany odcinek S3 Gorzów-Szczecin (będący na ukończebniu) realizuje Oddział GDDKiA w Szczecinie. Sam jestem mieszkańcem tego regionu i jest mi przykro patrzeć jak powstaja nowe odcinki dróg w Zachodniooporskiem czy Wielkopolsce, podczas gdy w Lubuskiem co najwyżej łata się dziury w jezdni. Uważam, że administrację drogową w województwie lubuskim powinien przejąć któryś z ościennych Oddziałów GDDKiA, np. poznański. Pewnie dopierto wtedy coś by się w tych inwestycjach ruszyło...

~Damian 2010-01-04

Opóźniona S3 i nie tyko. Co w sprawie A 18 - naszej wizytówki Polski ? 3 rok zabierają się za przetarg jezdni południowej, zajknąć to i zaorać. Ostatnio jadąc z Niemiec przez chwilę się zapomniałem ale jak przywaliłem głową w podsufitkę to się od razu obudziłem i przypomniałem że jestem w kraju nad Wisłą. I zawsze można powiadzieć jedź 70km/godz i od razu do mechanika , tylko czy o to chodzi ???

~osskaa 2010-01-04

Ale ogólnie jest wesoło, wszystko super i Donald Tysiąclecia odtrąbił wielki przełom... Przypominam, że S3 była jednym z priorytetów na EURO2012, jako alternatywa do przejazdu Poznań-Wrocław, a nawet jeżeli to głupi pomysł to jest to najkrótsza droga ze Szwecji na południe Europy. Opóźnienie tylko w lubuskiem dowodzi strasznej indolencji Lubuskiej GDDKiA. W tym leśnym regionie mają raptem 3 drogi szybkiego ruchu do wybudowania: - A2 - budowana przez Kulczyka - A18 - modernizacja jednej nitki starej niemieckiej autobahny - S3 - w większości istniejąca już jako jednojezdniowa, albo prawie skończona (odcinek Szczecin-Gorzów). Okazuje się, że administracja nie radzi sobie z wybudowaniem ok. 150km drogi!!! Wstyd i żenada!!

~maras49 2010-01-02

Znowu jakiś politykier "drogowiec" sie znalazł. Dla takiego każde opóźnienie czegokolwiek to porażka aktualnego rządu - a może to chodzi wył. o potknięcia PO to wtedyuznam to za kampanię wyborczą. Tylko dlaczego do cholery na wszystkich portalach. Myślę, że jest wyjątkowo brudna gra o stołki i nic więcej - interes kraju jest na dalszym planie.

~T 2010-01-02

werti lecz sie na glowe przespij sie, wytrzezwiej i przestan mylic pojecia a jak juz ogarniesz te proste rzeczy napisz kolejny komentarz zeby nie bylo uwazam ze kolejne opoznienie w budowie tras szybkiego ruchu w polsce to porazka natomiast bynajmniej nie wszystko jest porazka rzadu - od 20 lat nie zyjemy w gospodarce centralnie planowanej!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Abrera czy Teide? Oto nazwy dla nowego Seata
Seat ogłosił konkurs na nową nazwę dla największego SUV-a w gamie. Wpłynęło ponad 10 tys. zgłoszeń, a jury wybrało kilka finałowych propozycji, z których zostanie wyłoniona nazwa modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech