mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sprawne zarządzanie projektami to klucz do sukcesu

Sprawne zarządzanie projektami to klucz do sukcesu

Przygotowanie naszego kraju do Euro 2012 to ogromne wyzwanie. Jednym z priorytetów, który spędza sen z powiek urzędnikom, jest budowa niezbędnej infrastruktury drogowej. Aby jednak możliwa była jego realizacja, potrzeba sprawnego zarządzania i szybkich zmian w prawie.

Sprawne zarządzanie projektami to klucz do sukcesu
Aktualnie w Polsce realizowany jest największy program infrastrukturalny w Europie. Do 2012 roku mają powstać setki kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, ale to czy zdążymy na czas, zależy w dużej mierze od sprawności urzędników.

16 kwietnia bieżącego roku Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk spotkał się z dyrektorami oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pomyślna i sprawna realizacja programu budowy dróg jest uzależniona m.in. właśnie od sprawnego kierowania GDDKiA. Generalna Dyrekcja boryka się często z różnymi problemami, których efektem są dosyć duże opóźnienia w realizacji niektórych inwestycji.

W czasie spotkania rozmawiano o realizacji Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Dyrektorzy oddziałów GDDKiA zwracali uwagę, że do sprawnego wykonania programu niezbędne są zmiany prawne, ze szczególnym uwzględnieniem specustawy, Prawa zamówień publicznych oraz Prawa ochrony środowiska. Cezary Grabarczyk zapewnił, że zdecydowana większość proponowanych zmian znalazła już odzwierciedlenie w przygotowanych przez resort projektach ustaw.

Tematem rozmów było także doskonalenie procesu zarządzania w GDDKiA. Omówiono zmiany jakim powinna ulec ta instytucja, gdyż tylko właściwe zarządzanie projektami drogowymi w regionach zapewni sukces całego przedsięwzięcia.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~Remek 2008-04-22

Wiele artykułów w tym portalu ma tytuł: "Rozmawiali o..." o drodze takiej, owakiej, o procedurach. Dobrze, że się rozmawia, ale czas chyba na jakieś konkretne wyniki tych rozmów. Zmiany są konieczne natychmiast, przy naszym aktualnym, żałosnym prawodawstwie, setkach decyzji i ciągnących się latami przetargach będziemy mieli sieć dróg w 2020 :(

~Kuba 2008-04-22

KIEDY??!! To moje jedyne pytanie. KIEDY wejda w zycie w.w. ustawy?? O ich tworzeniu i potrzebie ich wprowadzenia nie chce juz slyszec!!

~Prztyczka KM 2008-04-22

To ile kilometrow drog zacznie sie budowac w tym roku - czy nie aby przeszlo 600 km autostrad oraz ponad 500 km drog ekspre- sowych ?

~DJ 2008-04-22

Przecież te tematy trawione są w kółko od kilkunastu lat. Zupełnie jak "stawka większa niż życie" w tv, tylko ją trawi się przyjemniej w powtórkach...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.