mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sprawne zarządzanie projektami to klucz do sukcesu

Sprawne zarządzanie projektami to klucz do sukcesu

Przygotowanie naszego kraju do Euro 2012 to ogromne wyzwanie. Jednym z priorytetów, który spędza sen z powiek urzędnikom, jest budowa niezbędnej infrastruktury drogowej. Aby jednak możliwa była jego realizacja, potrzeba sprawnego zarządzania i szybkich zmian w prawie.

Sprawne zarządzanie projektami to klucz do sukcesu
Aktualnie w Polsce realizowany jest największy program infrastrukturalny w Europie. Do 2012 roku mają powstać setki kilometrów autostrad i dróg ekspresowych, ale to czy zdążymy na czas, zależy w dużej mierze od sprawności urzędników.

16 kwietnia bieżącego roku Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk spotkał się z dyrektorami oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Pomyślna i sprawna realizacja programu budowy dróg jest uzależniona m.in. właśnie od sprawnego kierowania GDDKiA. Generalna Dyrekcja boryka się często z różnymi problemami, których efektem są dosyć duże opóźnienia w realizacji niektórych inwestycji.

W czasie spotkania rozmawiano o realizacji Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Dyrektorzy oddziałów GDDKiA zwracali uwagę, że do sprawnego wykonania programu niezbędne są zmiany prawne, ze szczególnym uwzględnieniem specustawy, Prawa zamówień publicznych oraz Prawa ochrony środowiska. Cezary Grabarczyk zapewnił, że zdecydowana większość proponowanych zmian znalazła już odzwierciedlenie w przygotowanych przez resort projektach ustaw.

Tematem rozmów było także doskonalenie procesu zarządzania w GDDKiA. Omówiono zmiany jakim powinna ulec ta instytucja, gdyż tylko właściwe zarządzanie projektami drogowymi w regionach zapewni sukces całego przedsięwzięcia.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Via Baltica - wielu chętnych na budowę odcinka

Via Baltica - wielu chętnych na budowę...

Polskie drogi 2017-08-11

Komentuj:

~Remek 2008-04-22

Wiele artykułów w tym portalu ma tytuł: "Rozmawiali o..." o drodze takiej, owakiej, o procedurach. Dobrze, że się rozmawia, ale czas chyba na jakieś konkretne wyniki tych rozmów. Zmiany są konieczne natychmiast, przy naszym aktualnym, żałosnym prawodawstwie, setkach decyzji i ciągnących się latami przetargach będziemy mieli sieć dróg w 2020 :(

~Kuba 2008-04-22

KIEDY??!! To moje jedyne pytanie. KIEDY wejda w zycie w.w. ustawy?? O ich tworzeniu i potrzebie ich wprowadzenia nie chce juz slyszec!!

~Prztyczka KM 2008-04-22

To ile kilometrow drog zacznie sie budowac w tym roku - czy nie aby przeszlo 600 km autostrad oraz ponad 500 km drog ekspre- sowych ?

~DJ 2008-04-22

Przecież te tematy trawione są w kółko od kilkunastu lat. Zupełnie jak "stawka większa niż życie" w tv, tylko ją trawi się przyjemniej w powtórkach...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech