mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sprawniej na przejściach w zachodniopomorskim

Sprawniej na przejściach w zachodniopomorskim

Szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przebuduje odcinki dróg krajowych nr 10 i 13 prowadzące przez teren dawnych przejść granicznych w Lubieszynie i Rosówku. Zrealizowanie tych inwestycji usprawni przejazd granicę i uporządkuję ruch.

Sprawniej na przejściach w zachodniopomorskim
Na przebudowę drogi krajowej nr 13 na terenie dawnego przejścia granicznego w Rosówku został już ogłoszony przetarg. Prace mają zakończyć się w ciągu sześciu miesięcy od podpisania umowy.

Do połowy tego roku szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planuje również ogłosić przetarg na przebudowę przebiegu DK nr 10 przez dawne przejście graniczne w Lubiszynie. Zakończenie tej inwestycji planowane jest w przyszłym roku.

Po wejściu Polski do strefy Schengen nie trzeba zatrzymywać się na granicy do kontroli. Zarówno w Rosówku jak i w Lubieszynie obecny układ dróg jest dostosowany do wymagań przejścia granicznego, przez co niepotrzebnie spowalnia ruch. Dodatkowe pasy kontroli granicznej sprawiają również, że istniejący układ komunikacyjny jest dla kierowców nieczytelny. Stąd konieczna jest przebudowa dróg na terenie dawnych przejść granicznych.

W Rosówku prace będą obejmować wymianę istniejącej nawierzchni z kostki betonowej na nową nawierzchnię asfaltową. Zostaną odtworzone istniejące zjazdy publiczne i przebudowana kanalizacja.

Znacznie większy zakres prac będzie realizowany na terenie byłego przejścia granicznego w Lubieszynie. Obecnie ruch w stronę Niemiec odbywa się po południowej stronie dawnego budynku administracyjnego przejścia, zaś w stronę Szczecina po południowej jego stronie. Po przebudowie ruch będzie się odbywał po południowej stronie budynku administracyjnego, a droga będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na skrzyżowaniu DK nr 10 z drogą powiatową Lubieszyn - Buk powstanie również duże rondo.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rolls-Royce – elektrycznie w Genewie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.