mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sprawniej przez granicę

Sprawniej przez granicę

Wcześniej niż przewidywał kontrakt zostały zakończone prace przy przebudowie drogi krajowej nr 13 w rejonie dawnego przejścia granicznego w Rosówku. Pierwotnie prace miały zakończyć się w połowie listopada, ale wykonawcy dołożyli starań i kierowcy mogą już bez przeszkód pokonywać granicę. Trwa rozpoczęta w wrześniu tego roku przebudowa DK nr 10 na granicy w Lubieszynie. Przez to dawne przejście graniczne powinniśmy wygodnie przejechać we wrześniu przyszłego roku.

Sprawniej przez granicę
Prace przy przebudowie DK13 w Rosówku rozpoczęły się w czerwcu br. Na terenie dawnego przejścia granicznego obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h m.in. ze względu na nawierzchnie z kostki. Po przebudowie przez dawne przejście przejeżdżamy nową jezdnią o nawierzchni bitumicznej. Nie ma tam już żadnych dodatkowy ograniczeń prędkości, granicę możemy pokonać jadąc dopuszczalne na terenie niezabudowanym 90 km/h.

Realizowana jest przebudowa DK nr 10 na terenie dawnego przejścia granicznego w Lubieszynie. Roboty rozpoczęły się we wrześniu tego roku. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Pojazdy jadące w kierunku Niemiec i te w stronę Polski przejeżdżają na północ od dawnego budynku terminalu. W miejscu tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania. Został też zmniejszony obszar skrzyżowania z drogą w kierunku miejscowości Buk. Przebudowywany odcinek ma około kilometra długości. Po przebudowie skrzyżowanie do miejscowości Buk zostanie zastąpione dużym rondem. Od ronda do granicy państwa powstanie dwujezdniowy odcinek DK10. Zakończenie prac jest planowane we wrześniu przyszłego roku, koszt robót to niemal 6,5 miliona złotych.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic