mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sprawniej w Iławie

Sprawniej w Iławie

W centrum Iławy poprawił się układ komunikacyjny. Dzięki zakończonej budowie węzła integracyjnego w mieście zwiększy się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze.

Sprawniej w Iławie
10 miesięcy temu Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie podpisał umowę z firmą Skanska na wykonanie inwestycji o wartości ok. 6,2 mln zł netto. Dziś projekt jest już zakończony a iławianie wkrótce będą mogą korzystać z powstałych rond i nowych dróg.

Wykonanie inwestycji zostało podzielone na dwie części: przygotowanie projektu wykonawczego i realizację prac budowlanych. Oba etapy wykonała Skanska. - Ostateczna wersja projektu węzła integracyjnego powstała w kwietniu. Kolejny krok stanowiły zrealizowane przez nas prace budowlane, na których ukończenie mieliśmy czas do końca października – mówi Jakub Krzysztofiak, Menadżer Projektu, Skanska. Przeprowadzone roboty budowlane polegały m.in. na pracach związanych z budową dwóch rond, przebudową infrastruktury podziemnej oraz zagospodarowaniem terenu wokół pasa drogowego. – Ponadto przebudowaliśmy skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego, Gen. Andersa i Ogrodowej.

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.