mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sprawniej w Iławie

Sprawniej w Iławie

W centrum Iławy poprawił się układ komunikacyjny. Dzięki zakończonej budowie węzła integracyjnego w mieście zwiększy się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze.

Sprawniej w Iławie
10 miesięcy temu Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie podpisał umowę z firmą Skanska na wykonanie inwestycji o wartości ok. 6,2 mln zł netto. Dziś projekt jest już zakończony a iławianie wkrótce będą mogą korzystać z powstałych rond i nowych dróg.

Wykonanie inwestycji zostało podzielone na dwie części: przygotowanie projektu wykonawczego i realizację prac budowlanych. Oba etapy wykonała Skanska. - Ostateczna wersja projektu węzła integracyjnego powstała w kwietniu. Kolejny krok stanowiły zrealizowane przez nas prace budowlane, na których ukończenie mieliśmy czas do końca października – mówi Jakub Krzysztofiak, Menadżer Projektu, Skanska. Przeprowadzone roboty budowlane polegały m.in. na pracach związanych z budową dwóch rond, przebudową infrastruktury podziemnej oraz zagospodarowaniem terenu wokół pasa drogowego. – Ponadto przebudowaliśmy skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego, Gen. Andersa i Ogrodowej.

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.