mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sprawniej w Iławie

Sprawniej w Iławie

W centrum Iławy poprawił się układ komunikacyjny. Dzięki zakończonej budowie węzła integracyjnego w mieście zwiększy się komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze.

Sprawniej w Iławie
10 miesięcy temu Powiatowy Zarząd Dróg w Iławie podpisał umowę z firmą Skanska na wykonanie inwestycji o wartości ok. 6,2 mln zł netto. Dziś projekt jest już zakończony a iławianie wkrótce będą mogą korzystać z powstałych rond i nowych dróg.

Wykonanie inwestycji zostało podzielone na dwie części: przygotowanie projektu wykonawczego i realizację prac budowlanych. Oba etapy wykonała Skanska. - Ostateczna wersja projektu węzła integracyjnego powstała w kwietniu. Kolejny krok stanowiły zrealizowane przez nas prace budowlane, na których ukończenie mieliśmy czas do końca października – mówi Jakub Krzysztofiak, Menadżer Projektu, Skanska. Przeprowadzone roboty budowlane polegały m.in. na pracach związanych z budową dwóch rond, przebudową infrastruktury podziemnej oraz zagospodarowaniem terenu wokół pasa drogowego. – Ponadto przebudowaliśmy skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego, Gen. Andersa i Ogrodowej.

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013

Podobne wiadomości:

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w kujawsko-pomorskim

Znamy wykonawców wszystkich odcinków S5 w...

Polskie drogi 2015-08-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.