mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Średnicówka i Droga Łąkowa - trasy obwodowe Grudziądza

Średnicówka i Droga Łąkowa - trasy obwodowe Grudziądza

Nie ma już żadnych przeszkód formalnych, aby rozpocząć największą w historii Grudziądza inwestycję miejską, czyli budowę I etapu Trasy Średnicowej. Sąd arbitrażowy w Warszawie umorzył postępowanie odwoławcze od decyzji o wyborze najkorzystniejszej oferty na budowę "Średnicówki".

"Mówiąc krótko, mamy już wykonawcę prac przy powstaniu Trasy Średnicowej, co oznacza, że po ostatnich formalnościach, w pierwszych dniach kwietnia podpiszemy z nim umowę i natychmiast rozpocznie się realizacja największej w dziejach miasta inwestycji" - mówi Prezydent Grudziądza Andrzej Wiśniewski.

Wyłonionym wykonawcą jest portugalsko - polskie konsorcjum trzech firm. I etap Trasy Średnicowej konsorcjum wykona za ponad 77,6 mln złotych. Całość kosztów, związanych z tą ogromną inwestycją to prawie 90 milionów złotych, z których 75 % (ponad 65 milionów złotych) stanowi bezzwrotne dofinansowanie z Unii Europejskiej

To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców Grudziądza. Coraz bardziej klarowna staje się dalsza budowa obwodnicy Grudziądza. Obecnie trwa przetarg na budowę drugiego odcinka - Drogi Łąkowej. Inwestycja ma kosztować ponad 35 milionów złotych i prawie w całości zostanie dofinansowana z unijnej kasy. Trasa ma powstać do końca 2007 roku.

Droga Łąkowa w połączeniu z budowanym równolegle I etapem "średnicówki" będzie stanowić kilkunastokilometrową obwodnicę Grudziądza. Obie trasy pozwolą połączyć zjazd z mostu na Wiśle do skrzyżowania dróg krajowych nr 16 i 55.

Droga Łąkowa oraz Trasa Średnicowa to najważniejsze i długo oczekiwane inwestycje drogowe w Grudziądzu, wpisane w strategie rozwoju miasta. Budowa autostrady A1 oraz tras obwodowych pozwoli na rozwój gospodarczy zarówno miasta jak i okolic.

Przeczytaj także:

Obwodnica na 100% (2006-03-08)

Dobre wieści dla Inowrocławia (2006-01-06)

Drogowy boom w Toruniu! (2005-11-17)

Ekspresówki na dobrej drodze (2005-11-15)

Tematy w artykule: obwodnice kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Powstanie obwodnica Wałbrzycha

Polskie drogi 2015-10-15

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.