mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Średnio 20 ofert na budowę nowych dróg ekspresowych

Średnio 20 ofert na budowę nowych dróg ekspresowych

Wpłynęło średnio po 20 ofert na każde postępowanie przetargowe dotyczące budowy dróg ekspresowych. O kontrakty z nowej perspektywy unijnej, na które GDDKiA ogłasza przetargi od czerwca, zabiegają firmy m.in. z Polski, Czech, Hiszpanii, Włoch i Turcji.

Średnio 20 ofert na budowę nowych dróg ekspresowych
Wnioski wpłynęły już w postępowaniach na budowę drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3, budowę drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S3, budowę obwodnicy Nidzicy - od węzła Nidzica- Północ (z węzłem) do węzła Nidzica - Południe (z węzłem), odcinka od węzła Nidzica - Południe (bez węzła) do miejscowości Napierki oraz  na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Jędrzejów - granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Jakz zanacza GDDKiA, w postępowaniach wystartowały podmioty, które dotąd nie brały udziału w przetargach ogłaszanych przez Generalną Dyrekcję. Tylko w czterech postępowaniach ogłoszonych przez GDDKiA w czerwcu, wystartowało aż 13 nowych podmiotów:


W postępowaniu na budowę drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3 złożono 19 wniosków - w sumie wystartowały 33 firmy. W przetargu na budowę drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego (droga ekspresowa S3) wpłynęło 19 wniosków od 37 firm. W postępowaniu na budowę obwodnicy Nidzicy - od węzła Nidzica- Północ (z węzłem) do węzła Nidzica - Południe (z węzłem) w ciagu drogi ekspresowej S7 wpłynęły 22 wnioski od 37 firm. Na budowę odcinka od węzła Nidzica - Południe (bez węzła) do Napierek (droga ekspresowa S7) złożono 22 wnioski – od 40 firm. W przetargu na budowę  S7 na odcinku Jędrzejów - granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego  wpłynęły 23 wnioski złożone przez 44 firmy.

Wszyscy wykonawcy, którzy złożyli wnioski będą obecnie weryfikowani pod kątem posiadanego potencjału, którego minimalny poziom określono w ogłoszeniach o zamówieniu.  Te podmioty, które po raz pierwszy będą ubiegać się o zamówienia GDDKiA musza być przygotowane na  szczegółowe pytania związane z doświadczeniem - podkreśla GDDKiA.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

NIK: Drogi powstały, ale bez nadzoru

Polskie drogi 2015-04-16

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~romek 2013-08-06

Kiedy GDDKiA ogłosi pełna liste inwestycji przewidzianych w lanach na 2014-2020 ?.Inwestycje planowane na kolejne lata posiadają fragmenty dokumentacji :koncepcje ,pozwolenia srodowiskowe np S5 od Bydgoszczy do Nowych Marz i Gniezna.Wielokrotnie budowa tej trasy była przedmiotem dyskusji bez wyraznych rezultatów.Pierwotnie droga miała byc gotowa 2012 na Euro .Podobnie droga S10 na odcinku od Stargardu Szczecinskiego do Piły wymaga przebudowy i dostosowania do parametrów tras uropejskich.Budowa krotkiego odcinka trasy S10 zaowocowała powstaniem duzej fabryki opon w Stargardzie Szczecinskim.Bez rozwoju dróg i lini kolejowych trudno liczyc na przyciagniecie dobrego kapitału.Rozwój portu w Szczecinie zalezy od dobrego dostepu do centrów komunikacyjnych w Polsce.Powstajaca trasa S3 z kierunku pólnoc Swinoujscie na Wrocław i dalej na Czechy jest dobrym przykładem konsekwencji w działaniach drogowych.Czas porzucic ksiezycowe koncepcje budowy kolei duzych predkosci bez modernizacji istniejacych szlaków i przystosowanie do predkosci sredniej 160km/h.Firmy krajowe np PESA z Bydgoszczy jest w stanie wytworzyc zestawy poruszajace sie z predkoscia 210km/h bez problemów.Kto wymysla zakupy z włoskich fabryk pociagów za 5mld (20mld PLN)Euro i długoletnie serwisowanie .Za ta kwote mozna wyremontowac 2 tys km torów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.