mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Średnio 20 ofert na budowę nowych dróg ekspresowych

Średnio 20 ofert na budowę nowych dróg ekspresowych

Wpłynęło średnio po 20 ofert na każde postępowanie przetargowe dotyczące budowy dróg ekspresowych. O kontrakty z nowej perspektywy unijnej, na które GDDKiA ogłasza przetargi od czerwca, zabiegają firmy m.in. z Polski, Czech, Hiszpanii, Włoch i Turcji.

Średnio 20 ofert na budowę nowych dróg ekspresowych
Wnioski wpłynęły już w postępowaniach na budowę drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3, budowę drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego w ciągu drogi ekspresowej S3, budowę obwodnicy Nidzicy - od węzła Nidzica- Północ (z węzłem) do węzła Nidzica - Południe (z węzłem), odcinka od węzła Nidzica - Południe (bez węzła) do miejscowości Napierki oraz  na budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Jędrzejów - granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Jakz zanacza GDDKiA, w postępowaniach wystartowały podmioty, które dotąd nie brały udziału w przetargach ogłaszanych przez Generalną Dyrekcję. Tylko w czterech postępowaniach ogłoszonych przez GDDKiA w czerwcu, wystartowało aż 13 nowych podmiotów:


W postępowaniu na budowę drugiej jezdni obwodnicy Międzyrzecza w ciągu drogi ekspresowej S3 złożono 19 wniosków - w sumie wystartowały 33 firmy. W przetargu na budowę drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego (droga ekspresowa S3) wpłynęło 19 wniosków od 37 firm. W postępowaniu na budowę obwodnicy Nidzicy - od węzła Nidzica- Północ (z węzłem) do węzła Nidzica - Południe (z węzłem) w ciagu drogi ekspresowej S7 wpłynęły 22 wnioski od 37 firm. Na budowę odcinka od węzła Nidzica - Południe (bez węzła) do Napierek (droga ekspresowa S7) złożono 22 wnioski – od 40 firm. W przetargu na budowę  S7 na odcinku Jędrzejów - granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego  wpłynęły 23 wnioski złożone przez 44 firmy.

Wszyscy wykonawcy, którzy złożyli wnioski będą obecnie weryfikowani pod kątem posiadanego potencjału, którego minimalny poziom określono w ogłoszeniach o zamówieniu.  Te podmioty, które po raz pierwszy będą ubiegać się o zamówienia GDDKiA musza być przygotowane na  szczegółowe pytania związane z doświadczeniem - podkreśla GDDKiA.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-31

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~romek 2013-08-06

Kiedy GDDKiA ogłosi pełna liste inwestycji przewidzianych w lanach na 2014-2020 ?.Inwestycje planowane na kolejne lata posiadają fragmenty dokumentacji :koncepcje ,pozwolenia srodowiskowe np S5 od Bydgoszczy do Nowych Marz i Gniezna.Wielokrotnie budowa tej trasy była przedmiotem dyskusji bez wyraznych rezultatów.Pierwotnie droga miała byc gotowa 2012 na Euro .Podobnie droga S10 na odcinku od Stargardu Szczecinskiego do Piły wymaga przebudowy i dostosowania do parametrów tras uropejskich.Budowa krotkiego odcinka trasy S10 zaowocowała powstaniem duzej fabryki opon w Stargardzie Szczecinskim.Bez rozwoju dróg i lini kolejowych trudno liczyc na przyciagniecie dobrego kapitału.Rozwój portu w Szczecinie zalezy od dobrego dostepu do centrów komunikacyjnych w Polsce.Powstajaca trasa S3 z kierunku pólnoc Swinoujscie na Wrocław i dalej na Czechy jest dobrym przykładem konsekwencji w działaniach drogowych.Czas porzucic ksiezycowe koncepcje budowy kolei duzych predkosci bez modernizacji istniejacych szlaków i przystosowanie do predkosci sredniej 160km/h.Firmy krajowe np PESA z Bydgoszczy jest w stanie wytworzyc zestawy poruszajace sie z predkoscia 210km/h bez problemów.Kto wymysla zakupy z włoskich fabryk pociagów za 5mld (20mld PLN)Euro i długoletnie serwisowanie .Za ta kwote mozna wyremontowac 2 tys km torów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce
2-milionowa hybryda Toyoty sprzedana w Polsce
Toyota dostarczyła europejskim kierowcom już dwa miliony aut hybrydowych. Jubileuszowy samochód to Toyota C-HR Hybrid, która wyjechała z salonu Toyota Radość w Warszawie.