mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stalowe elementy toruńskiego mostu są już w produkcji

Stalowe elementy toruńskiego mostu są już w produkcji

W wytwórni Mostostal Kielce S.A rozpoczęła się produkcja pierwszych stalowych elementów, które zostaną wykorzystane przy budowie estakad mostu przez Wisłę w Toruniu. Pierwszy transport dotrze do Torunia już w połowie lipca. Elementy będą ważyć od 30 do 40 ton i będą miały maksymalnie 35 metrów długości. W sumie na estakady zostanie zużyte prawie 9 tysięcy ton stali.

Stalowe elementy toruńskiego mostu są już w produkcji
Inwestycja jest realizowana w centrum miasta, gdzie trwa intensywny ruch drogowy. Dlatego wykonawca zastosuje metodę tzw. „montażu wpół”  tzn., że  elementy konstrukcji estakad  będą od razu rozładowywane w docelowych miejscach. Oznacza to, że  nie będzie potrzebny jakiś specjalnie wydzielony teren .Aby uniknąć ewentualnych korekt na budowie, wcześniej  na terenie wytwórni w Kielcach, zostanie przeprowadzony próbny montaż konstrukcji. Dostawy będą odbywać się w nocy, aby nie powodować utrudnień w ruchu. Pierwsze samochody z transportem dotrą  do Torunia w połowie lipca. Częstotliwość dostaw będzie uzależniona od postępu i zaawansowania prac na budowie. Z ramienia Mostostal Kielce S.A. przy montażu estakad będzie pracowało od 30 do 50 osób.

Na terenie wytwórni będzie wykonywane zabezpieczenie antykorozyjne stalowych elementów.

Osobną kwestią jest wykonanie i montaż konstrukcji stalowej mostu głównego. W tym zakresie  generalny wykonawca robót opracowuje dokumentację technologiczną.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris dostarczy autobusy do Stalowej Woli
Solaris otrzymał zamówienie na nowe autobusy elektryczne i infrastrukturę do ich ładowania. Produkty z Bolechowa trafią do Stalowej Woli.