mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stalowe elementy toruńskiego mostu są już w produkcji

Stalowe elementy toruńskiego mostu są już w produkcji

W wytwórni Mostostal Kielce S.A rozpoczęła się produkcja pierwszych stalowych elementów, które zostaną wykorzystane przy budowie estakad mostu przez Wisłę w Toruniu. Pierwszy transport dotrze do Torunia już w połowie lipca. Elementy będą ważyć od 30 do 40 ton i będą miały maksymalnie 35 metrów długości. W sumie na estakady zostanie zużyte prawie 9 tysięcy ton stali.

Stalowe elementy toruńskiego mostu są już w produkcji
Inwestycja jest realizowana w centrum miasta, gdzie trwa intensywny ruch drogowy. Dlatego wykonawca zastosuje metodę tzw. „montażu wpół”  tzn., że  elementy konstrukcji estakad  będą od razu rozładowywane w docelowych miejscach. Oznacza to, że  nie będzie potrzebny jakiś specjalnie wydzielony teren .Aby uniknąć ewentualnych korekt na budowie, wcześniej  na terenie wytwórni w Kielcach, zostanie przeprowadzony próbny montaż konstrukcji. Dostawy będą odbywać się w nocy, aby nie powodować utrudnień w ruchu. Pierwsze samochody z transportem dotrą  do Torunia w połowie lipca. Częstotliwość dostaw będzie uzależniona od postępu i zaawansowania prac na budowie. Z ramienia Mostostal Kielce S.A. przy montażu estakad będzie pracowało od 30 do 50 osób.

Na terenie wytwórni będzie wykonywane zabezpieczenie antykorozyjne stalowych elementów.

Osobną kwestią jest wykonanie i montaż konstrukcji stalowej mostu głównego. W tym zakresie  generalny wykonawca robót opracowuje dokumentację technologiczną.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.