mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Starczy ledwie na 'plastry'

Starczy ledwie na 'plastry'

W tym roku dramatycznie spadły nakłady na "operacje" związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. O ile w ubiegłym roku oddział poznański GDDKiA miał do dyspozycji 10 mln zł na niezależne od remontów i modernizacji dróg doraźne zabiegi poprawiające bezpieczeństwo, w tym roku mają być tylko 2 mln zł. Cała GDDKiA ma w tym roku 11 mln zł na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Starczy ledwie na 'plastry'

"Starczy ledwie na "plastry" - ściślej na dokończenie zadań rozpoczętych w 2005 r. - w Wielkopolsce w Modliszewku na "piątce" za Gnieznem i w Obornikach na jedenastce." - informują poznańscy drogowcy. "W Modliszewku powstaje sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy szkole, w Obornikach cały ciąg wysepek rozdzielających pasy ruchu, z azylami na przejściach dla pieszych i wydzielonymi lewoskrętami. Na skrzyżowaniu drogi nr 11 z boczną do Kowanówka rośnie rondo. Cały zmodernizowany ciąg "jedenastki" w Obornikach powinien być gotów przed końcem czerwca br." - informuje GDDKiA o przebiegu prac.

W tym roku na wielkopolskich drogach krajowych przybędą co najmniej cztery ronda - jedno z nich już zresztą objeżdżane od zeszłej jesieni, w Łubowie, na "piątce", której remontowany odcinek Pobiedziska-Łubowo-Gniezno ma być formalnie zakończony przed końcem czerwca 2006 r. Drugie rondo powstaje w Obornikach Wlkp, w miejscu skrzyżowania na Kowanówko, trzecie na skrzyżowaniu dróg krajowych 11 i 39 Baranowie pod Kępnem, czwarte w Karpicku, pod Wolsztynem, na drodze nr 32, krzyżującej się z wojewódzką nr 305 do Nowego Tomyśla. Jak informuje GDDKiA, ronda są kosztownym rozwiązaniem skrzyżowania, ale zapewniającym największe bezpieczeństwo. Wyspa centralna budzi respekt w kierowcach dojeżdżających do takiego skrzyżowania i zmusza ich do radykalnego zmniejszania prędkości jazdy.

Pod koniec tego lata planowana jest także przebudowa skrzyżowania drogi nr 5 w Czaczu z wojewódzką 312 do Wielichowa-Rakoniewic i z powiatową do Przysieki Polskiej - mają tam powstać wydzielone lewoskręty, a wloty będą przesunięte, co ułatwi przejazd przez ruchliwą drogę krajową.

Przeczytaj także:

Finansowanie bezpieczeństwa (2006-04-20)

Coraz większy ruch na drogach (2006-04-03)

Inwestycje drogowe w rejonie Poznania (2006-04-11)

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe wielkopolskie

Podobne wiadomości:

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.