mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Starczy ledwie na 'plastry'

Starczy ledwie na 'plastry'

W tym roku dramatycznie spadły nakłady na "operacje" związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego. O ile w ubiegłym roku oddział poznański GDDKiA miał do dyspozycji 10 mln zł na niezależne od remontów i modernizacji dróg doraźne zabiegi poprawiające bezpieczeństwo, w tym roku mają być tylko 2 mln zł. Cała GDDKiA ma w tym roku 11 mln zł na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Starczy ledwie na 'plastry'

"Starczy ledwie na "plastry" - ściślej na dokończenie zadań rozpoczętych w 2005 r. - w Wielkopolsce w Modliszewku na "piątce" za Gnieznem i w Obornikach na jedenastce." - informują poznańscy drogowcy. "W Modliszewku powstaje sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu przy szkole, w Obornikach cały ciąg wysepek rozdzielających pasy ruchu, z azylami na przejściach dla pieszych i wydzielonymi lewoskrętami. Na skrzyżowaniu drogi nr 11 z boczną do Kowanówka rośnie rondo. Cały zmodernizowany ciąg "jedenastki" w Obornikach powinien być gotów przed końcem czerwca br." - informuje GDDKiA o przebiegu prac.

W tym roku na wielkopolskich drogach krajowych przybędą co najmniej cztery ronda - jedno z nich już zresztą objeżdżane od zeszłej jesieni, w Łubowie, na "piątce", której remontowany odcinek Pobiedziska-Łubowo-Gniezno ma być formalnie zakończony przed końcem czerwca 2006 r. Drugie rondo powstaje w Obornikach Wlkp, w miejscu skrzyżowania na Kowanówko, trzecie na skrzyżowaniu dróg krajowych 11 i 39 Baranowie pod Kępnem, czwarte w Karpicku, pod Wolsztynem, na drodze nr 32, krzyżującej się z wojewódzką nr 305 do Nowego Tomyśla. Jak informuje GDDKiA, ronda są kosztownym rozwiązaniem skrzyżowania, ale zapewniającym największe bezpieczeństwo. Wyspa centralna budzi respekt w kierowcach dojeżdżających do takiego skrzyżowania i zmusza ich do radykalnego zmniejszania prędkości jazdy.

Pod koniec tego lata planowana jest także przebudowa skrzyżowania drogi nr 5 w Czaczu z wojewódzką 312 do Wielichowa-Rakoniewic i z powiatową do Przysieki Polskiej - mają tam powstać wydzielone lewoskręty, a wloty będą przesunięte, co ułatwi przejazd przez ruchliwą drogę krajową.

Przeczytaj także:

Finansowanie bezpieczeństwa (2006-04-20)

Coraz większy ruch na drogach (2006-04-03)

Inwestycje drogowe w rejonie Poznania (2006-04-11)

 

Tematy w artykule: inwestycje drogowe wielkopolskie

Podobne wiadomości:

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

S5 Poznań-Wrocław - podpisano ostatnią umowę

Polskie drogi 2016-05-18

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.