mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Startują prace przy budowie Trasy średnicowej w Toruniu

Startują prace przy budowie Trasy średnicowej w Toruniu

Około 22-23 stycznia ruszy wycinka drzew i rozbiórka budynków na terenie, przez który pobiegnie Trasa Średnicowa. 17 stycznia wykonawca - Skanska formalnie przejęła od MZD w Toruniu plac budowy.

Startują prace przy budowie Trasy średnicowej w Toruniu
Zgodnie z umową, zawartą przez miasto z wykonawcą 11 stycznia 2013 r., w ciągu 14 miesięcy firma Skanska wybuduje pierwszy odcinek trasy, położony wzdłuż ulicy Wybickiego, między ulicami Grudziądzką i Szosą Chełmińską. Szeroki pas terenu pod tę drogę był rezerwowany od wielu lat. Powstanie tam droga z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu, z poszerzeniami w obrębie skrzyżowań. Zostaną też zbudowane chodniki i  ścieżki rowerowe (po stronie południowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Legionów) oraz skrzyżowania trasy z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów. Drogowcy wykonają też kanalizację deszczową i sanitarną oraz oświetlenie drogowe. Od strony cmentarza przy ul. Wybickiego została zaprojektowana droga serwisowa, która ułatwi dojazd i organizację ceremonii pogrzebowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando