mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Startują prace przy budowie Trasy średnicowej w Toruniu

Startują prace przy budowie Trasy średnicowej w Toruniu

Około 22-23 stycznia ruszy wycinka drzew i rozbiórka budynków na terenie, przez który pobiegnie Trasa Średnicowa. 17 stycznia wykonawca - Skanska formalnie przejęła od MZD w Toruniu plac budowy.

Startują prace przy budowie Trasy średnicowej w Toruniu
Zgodnie z umową, zawartą przez miasto z wykonawcą 11 stycznia 2013 r., w ciągu 14 miesięcy firma Skanska wybuduje pierwszy odcinek trasy, położony wzdłuż ulicy Wybickiego, między ulicami Grudziądzką i Szosą Chełmińską. Szeroki pas terenu pod tę drogę był rezerwowany od wielu lat. Powstanie tam droga z dwoma jezdniami po dwa pasy ruchu, z poszerzeniami w obrębie skrzyżowań. Zostaną też zbudowane chodniki i  ścieżki rowerowe (po stronie południowej na odcinku od ul. Grudziądzkiej do Legionów) oraz skrzyżowania trasy z ul. Grudziądzką,  Szosą Chełmińską i Legionów. Drogowcy wykonają też kanalizację deszczową i sanitarną oraz oświetlenie drogowe. Od strony cmentarza przy ul. Wybickiego została zaprojektowana droga serwisowa, która ułatwi dojazd i organizację ceremonii pogrzebowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą
Oficjalna prezentacja nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 29 sierpnia, ale na kilka dni przed premierą wyciekły zdjęcia prezentujące nadwozie i wnętrze nowego SUV-a.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic