mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Startuje II etap Trasy średnicowej w Toruniu

Startuje II etap Trasy średnicowej w Toruniu

Skanska zajmie się budową II etapu Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu. Inwestycja obejmuje odcinek od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. Grudziądzkiej.

Startuje II etap Trasy średnicowej w Toruniu
Skanska – ta sama firma, która realizowała I etap - od Szosy Chełmińskiej do ul. Grudziądzkiej, nowe zadanie wyceniła na 107 mln zł. Projekt jest w 20% dofinansowany z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

- Za ponad tydzień oddamy do użytku I etap średnicówki i niemal jednocześnie ruszy budowa jej dalszej części – bardziej efektownej, bo z estakadą. II etap zapewni połączenie z istniejącym, wewnętrznym układem komunikacyjnym Torunia. Połączy Osiedle Chełmińskie z Rubinkowem. Po jej powstaniu skróci się czas przejazdu i zwiększy się  komfort podróży pomiędzy tymi osiedlami – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.


Docelowo Trasa Średnicowa północna będzie przebiegać aż za granice miasta i w okolicy Przysieka dochodzić do drogi krajowej nr 80. Na razie powstał odcinek od Szosy Chełmińskiej do ul. Grudziądzkiej. Teraz ruszy budowa II etapu - od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. Grudziądzkiej.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.