Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Startuje II etap Trasy średnicowej w Toruniu

Startuje II etap Trasy średnicowej w Toruniu

Skanska zajmie się budową II etapu Trasy Średnicowej Północnej w Toruniu. Inwestycja obejmuje odcinek od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. Grudziądzkiej.

Startuje II etap Trasy średnicowej w Toruniu
Skanska – ta sama firma, która realizowała I etap - od Szosy Chełmińskiej do ul. Grudziądzkiej, nowe zadanie wyceniła na 107 mln zł. Projekt jest w 20% dofinansowany z Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

- Za ponad tydzień oddamy do użytku I etap średnicówki i niemal jednocześnie ruszy budowa jej dalszej części – bardziej efektownej, bo z estakadą. II etap zapewni połączenie z istniejącym, wewnętrznym układem komunikacyjnym Torunia. Połączy Osiedle Chełmińskie z Rubinkowem. Po jej powstaniu skróci się czas przejazdu i zwiększy się  komfort podróży pomiędzy tymi osiedlami – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.


Docelowo Trasa Średnicowa północna będzie przebiegać aż za granice miasta i w okolicy Przysieka dochodzić do drogi krajowej nr 80. Na razie powstał odcinek od Szosy Chełmińskiej do ul. Grudziądzkiej. Teraz ruszy budowa II etapu - od trasy mostowej w osi ul. Wschodniej do ul. Grudziądzkiej.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jakie samochody kupują Polacy?
Jakie samochody kupują Polacy?
Najnowsze wyniki badania „AUTOwybory Polaków” nie pozostawiają złudzeń. Ponad trzy czwarte Polaków kupuje samochody z rynku wtórnego. I nie zanosi się na to, żeby w najbliższym czasie cokolwiek zmieniło się w tym temacie.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj