mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Startuje autostrada na Mazowszu

Startuje autostrada na Mazowszu

Ruszyła budowa 21-kilometrowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Trasa będzie fragmentem autostrady A2, która w przyszłości połączy Warszawę z Terespolem. Inwestycja ma być gotowa przed końcem lipca 2012 roku.

Startuje autostrada na Mazowszu

Kontrakt o wartości umownej 567,4 mln zł, zawarty został z konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki / ASTALDI S.p.A. Włochy / Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Regionalne Drogi Podlaskie” Sp. z o.o. Siedlce / Przedsiębiorstwo Budownictwa Lądowego „MAZOWIECKIE MOSTY” Sp. z o.o. / Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „MOSTY” S.A.

Obwodnica Mińska Mazowieckiego będzie rozpoczynać się od wyłączenia z istniejącej DK nr 2 poprzez rondo w rejonie Choszczówki Rudzkiej. Koniec obwodnicy będzie na węźle Ryczołek. Trasa, za wyjątkiem łącznika o przekroju jednojezdniowym długości ok. 400m, przebiega w korytarzu planowanej autostrady A2 na parametrach autostradowych. Zjazd będzie pełnił rolę tymczasową do momentu włączenia obwodnicy do ciągu autostradowego Świecko-Terespol. Licząca prawie 21 kilometrów obwodnica będzie miała trzy węzły (Arynów, Lotnisko i Ryczołek), 5 wiaduktów, most, kładka dla pieszych, 13 przepustów, 2 miejsca obsługi podróżnych i 3 place pod stacje poboru opłat (na łącznicach węzłów). Dodatkowo powstanie 10 wiaduktów na drogach poprzecznych i serwisowych, , łączna długość dróg serwisowych i dojazdowych wynosi 46,67 km, ponad 10 km ekranów akustycznych, system odwodnienia oraz przejścia dla zwierząt.

Inwestycja będzie finansowana z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jej koszt to prawie 1,2 mld zł.

Obwodnica przeniesie ruch tranzytowy poza Mińsk Mazowiecki. Dzisiaj drogą krajową nr 2 przez centrum miasta przetacza się ruch na poziomie ok. 26 tys. pojazdów na dobę, w tym ok. 7 tys. pojazdów ciężkich.


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~robak 2009-08-26

czy to nie jest paranoja, wszyscy w Warszawie i nie tylko czekają na autostrade i co, i ruszyla budowa A2 w mazowieckim, ale nie ta łącząca W-we z Łodzią, ale na wschód od stolicy Bez sensu

~s.p 2009-08-25

ale ring brzmi tak...europejsko :););)

~Dzieci Wrzesni 2009-08-25

Sa polskie nazwy ktore proponuje: obwodnica, obejscie, rama albo dloslownie pierscien. Pozdrawiam

~LOL 2009-08-25

Pewnie dlatego, że GDDKiA i Ministerstwo Infrastruktury w Planie budowy dróg na lata 2008-2012 założyli, że żadna z reprezentacji piłkarskich krajów położonych na wschód od Polskiej granicy nie dostanie się na EURO 2012 ;)). A tak na prawdę to pewnie dlatego, że odcinek ten tak na prawdę nie jest istotny z punktu widzenia EURO, zwłaszcza zważywszy na fakt, że i tak nie ma do 2012 roku planów połączenia obwodnicy Mińska z ekspresowym ringiem Warszawy.

~Sebek 2009-08-25

Czemu Autostrada ma powstać do lipca 2012 a nie do maja 2012 przed euro? Przecież nasi wschodni sąsiedzi też będą chcieli dojechać po wygodnych drogach.... oczywiście jeśli się zakwalifikują

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic