mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Startuje autostrada na Mazowszu

Startuje autostrada na Mazowszu

Ruszyła budowa 21-kilometrowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Trasa będzie fragmentem autostrady A2, która w przyszłości połączy Warszawę z Terespolem. Inwestycja ma być gotowa przed końcem lipca 2012 roku.

Startuje autostrada na Mazowszu

Kontrakt o wartości umownej 567,4 mln zł, zawarty został z konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki / ASTALDI S.p.A. Włochy / Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Regionalne Drogi Podlaskie” Sp. z o.o. Siedlce / Przedsiębiorstwo Budownictwa Lądowego „MAZOWIECKIE MOSTY” Sp. z o.o. / Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „MOSTY” S.A.

Obwodnica Mińska Mazowieckiego będzie rozpoczynać się od wyłączenia z istniejącej DK nr 2 poprzez rondo w rejonie Choszczówki Rudzkiej. Koniec obwodnicy będzie na węźle Ryczołek. Trasa, za wyjątkiem łącznika o przekroju jednojezdniowym długości ok. 400m, przebiega w korytarzu planowanej autostrady A2 na parametrach autostradowych. Zjazd będzie pełnił rolę tymczasową do momentu włączenia obwodnicy do ciągu autostradowego Świecko-Terespol. Licząca prawie 21 kilometrów obwodnica będzie miała trzy węzły (Arynów, Lotnisko i Ryczołek), 5 wiaduktów, most, kładka dla pieszych, 13 przepustów, 2 miejsca obsługi podróżnych i 3 place pod stacje poboru opłat (na łącznicach węzłów). Dodatkowo powstanie 10 wiaduktów na drogach poprzecznych i serwisowych, , łączna długość dróg serwisowych i dojazdowych wynosi 46,67 km, ponad 10 km ekranów akustycznych, system odwodnienia oraz przejścia dla zwierząt.

Inwestycja będzie finansowana z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Jej koszt to prawie 1,2 mld zł.

Obwodnica przeniesie ruch tranzytowy poza Mińsk Mazowiecki. Dzisiaj drogą krajową nr 2 przez centrum miasta przetacza się ruch na poziomie ok. 26 tys. pojazdów na dobę, w tym ok. 7 tys. pojazdów ciężkich.


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Tak się buduje drogi!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~robak 2009-08-26

czy to nie jest paranoja, wszyscy w Warszawie i nie tylko czekają na autostrade i co, i ruszyla budowa A2 w mazowieckim, ale nie ta łącząca W-we z Łodzią, ale na wschód od stolicy Bez sensu

~s.p 2009-08-25

ale ring brzmi tak...europejsko :););)

~Dzieci Wrzesni 2009-08-25

Sa polskie nazwy ktore proponuje: obwodnica, obejscie, rama albo dloslownie pierscien. Pozdrawiam

~LOL 2009-08-25

Pewnie dlatego, że GDDKiA i Ministerstwo Infrastruktury w Planie budowy dróg na lata 2008-2012 założyli, że żadna z reprezentacji piłkarskich krajów położonych na wschód od Polskiej granicy nie dostanie się na EURO 2012 ;)). A tak na prawdę to pewnie dlatego, że odcinek ten tak na prawdę nie jest istotny z punktu widzenia EURO, zwłaszcza zważywszy na fakt, że i tak nie ma do 2012 roku planów połączenia obwodnicy Mińska z ekspresowym ringiem Warszawy.

~Sebek 2009-08-25

Czemu Autostrada ma powstać do lipca 2012 a nie do maja 2012 przed euro? Przecież nasi wschodni sąsiedzi też będą chcieli dojechać po wygodnych drogach.... oczywiście jeśli się zakwalifikują

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.