mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stoi nowy wiadukt... w polu

Stoi nowy wiadukt... w polu

Nad autostradą A1, za droga krajową 88, na granicy Zabrza i Gliwic, powstał nowy wiadukt. Wiadukt powstał na zlecenie GDDKiA jednak nie prowadzi do niego żadna droga. Miasta Gliwice i Zabrze nie doszły do porozumienia w kwestii położenia kilkudziesięciu metrów asfaltu.

Stoi nowy wiadukt... w polu
Z autostradą A1 w Maciejowie sąsiaduje ul. ks. Madei w Zabrzu i kończy się kilkadziesiąt metrów przed wiaduktem. Wiadukt otoczony jest polem, które dalej przechodzi w nową ulicę Na Łuku w Gliwicach. To właśnie ta ulica przebiega wiaduktem nad autostradą A1 prowadząc do Żernik, dzielnicy Gliwic. Pomiędzy ulicami Madei i Na Łuku około 50-100 metrów pola.

Tymczasem z wiaduktu mogliby korzystać mieszkańcy gliwickich Żernik i kierowcy, którzy z ulicy Tarnogórskiej w Gliwicach (DK 78) mogliby szybciej dostać się do Zabrza.

Dorota Marzyńska, rzeczniczka katowickiego oddziału GDDKiA, powiedziała Dziennikowi Zachodniemu, że budowa wiaduktu była zasadna i zgodna z projektem budowanej autostrady A1. Natomiast budowa pozostałych odcinków drogi, czyli połączenia ulic księdza Madei i Na Łuku, jest zadaniem gmin.

Niestety zarówno Zabrze jak i Gliwice nie moga dojść do porozumienia, kto ma wziąć na siebie budowę kawałka dojazdu do wiaduktu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Maruda 2011-07-30

Żenada dlaczego do samorządów wybieramy bezrozumnych, tacy jesteśmy czy wszystko mamy w głębokim poważaniu

~miki 2011-07-29

fajny taki wiadukt - mnie się podoba. sztuka współczesna w dużej skali :-)

~monidło 2011-07-28

Podejrzewam, że władze Zabrza i Gliwic nie chcą się na ten temat dogadać. Po otwarciu łącznika pomiędzy Tarnogrską a Maciejowem wzrosłby ruch przez nowozbudowane osiedle i jego mieszkancy byliby niezadowoleni...

~vip 2011-07-27

Niestety zarówno Zabrze jak i Gliwice nie moga dojść do porozuminia kto ma wziąśc na siebie budowę kawałka dojazdu do wiaduktu. WziąŚć czy WZIĄĆ, Panie Szanowny??? Jeśli analfabeci biorą się za pisanie artykułów, to nie ma się co dziwić, że drogi też budują partacze.... Oto Polska właśnie....

~janles62 2011-07-26

jedna firma buduje dojazdy,a koszty dzielimy na dwa--w czym problem polaczki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda opracowała program o nazwie Strategia 2025, który ma kształtować przyszłość czeskiej marki w kolejnych latach. Żeby jeszcze lepiej wykorzystywać cyfrowe technologie w działalności marki, w Pradze powstał DigiLab.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech