mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stoi nowy wiadukt... w polu

Stoi nowy wiadukt... w polu

Nad autostradą A1, za droga krajową 88, na granicy Zabrza i Gliwic, powstał nowy wiadukt. Wiadukt powstał na zlecenie GDDKiA jednak nie prowadzi do niego żadna droga. Miasta Gliwice i Zabrze nie doszły do porozumienia w kwestii położenia kilkudziesięciu metrów asfaltu.

Stoi nowy wiadukt... w polu
Z autostradą A1 w Maciejowie sąsiaduje ul. ks. Madei w Zabrzu i kończy się kilkadziesiąt metrów przed wiaduktem. Wiadukt otoczony jest polem, które dalej przechodzi w nową ulicę Na Łuku w Gliwicach. To właśnie ta ulica przebiega wiaduktem nad autostradą A1 prowadząc do Żernik, dzielnicy Gliwic. Pomiędzy ulicami Madei i Na Łuku około 50-100 metrów pola.

Tymczasem z wiaduktu mogliby korzystać mieszkańcy gliwickich Żernik i kierowcy, którzy z ulicy Tarnogórskiej w Gliwicach (DK 78) mogliby szybciej dostać się do Zabrza.

Dorota Marzyńska, rzeczniczka katowickiego oddziału GDDKiA, powiedziała Dziennikowi Zachodniemu, że budowa wiaduktu była zasadna i zgodna z projektem budowanej autostrady A1. Natomiast budowa pozostałych odcinków drogi, czyli połączenia ulic księdza Madei i Na Łuku, jest zadaniem gmin.

Niestety zarówno Zabrze jak i Gliwice nie moga dojść do porozumienia, kto ma wziąć na siebie budowę kawałka dojazdu do wiaduktu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~Maruda 2011-07-30

Żenada dlaczego do samorządów wybieramy bezrozumnych, tacy jesteśmy czy wszystko mamy w głębokim poważaniu

~miki 2011-07-29

fajny taki wiadukt - mnie się podoba. sztuka współczesna w dużej skali :-)

~monidło 2011-07-28

Podejrzewam, że władze Zabrza i Gliwic nie chcą się na ten temat dogadać. Po otwarciu łącznika pomiędzy Tarnogrską a Maciejowem wzrosłby ruch przez nowozbudowane osiedle i jego mieszkancy byliby niezadowoleni...

~vip 2011-07-27

Niestety zarówno Zabrze jak i Gliwice nie moga dojść do porozuminia kto ma wziąśc na siebie budowę kawałka dojazdu do wiaduktu. WziąŚć czy WZIĄĆ, Panie Szanowny??? Jeśli analfabeci biorą się za pisanie artykułów, to nie ma się co dziwić, że drogi też budują partacze.... Oto Polska właśnie....

~janles62 2011-07-26

jedna firma buduje dojazdy,a koszty dzielimy na dwa--w czym problem polaczki

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.