mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stolica ma most Marii Skłodowskiej-Curie

Stolica ma most Marii Skłodowskiej-Curie

Rada Miasta st. Warszawy przegłosowała nazwę dla nowo powstałej przeprawy przez Wisłę pomiędzy Bielanami a Białołęką. Patronką mostu została podwójna noblistka, honorowa obywatelka miasta, rodowita warszawianka - Maria Skłodowska-Curie.

Stolica ma most Marii Skłodowskiej-Curie
Jedna z największych inwestycji w Warszawie objęła budowę Trasy Mostu na odcinku od węzła z ul. Modlińską do węzła przesiadkowego „Młociny” o długości 4,3 km, w podziale na dwa etapy:
  • etap I – odcinek od węzła z ul. Modlińską do węzła z ul. Pułkową o długości ok. 3,4 km,
  • etap II – odcinek od węzła z ul. Pułkową do węzła przesiadkowego Młociny (stacja metra), o długości ok. 0,9 km.

Budowa pierwszego odcinka rozpoczęła się w czerwcu 2009 roku. Prace na drugim odcinku ruszyły w  sierpniu 2010 r.  Część drogowa Trasy Mostu  jest już niemal gotowa – trwają ostatnie prace i jeszcze w grudniu ma być przygotowana do ruchu.

Częścią trasy jest przeprawa mostowa o długości ok. 795 metrów. Składają się na nią trzy niezależne mosty - oddzielny dla jezdni północnej, południowej oraz trasy tramwajowej wraz z ciągiem rowerowo-pieszym.

Węzeł Pułkowa na lewym brzegu Wisły składa się z 10 wiaduktów drogowych, kładki dla pieszych i 9 murów oporowych. Węzeł Modlińska na prawym brzegu rzeki to 5 wiaduktów posadowionych na palach i 9 murów oporowych.

Łączne dofinansowanie projektu „Budowa Trasy Mostu od węzła z ul. Pułkową do węzła z ul. Modlińską oraz od węzła z ul. Pułkową do węzła przesiadkowego „Młociny”” wynosi około 374,6 mln zł, a całkowita wartość dwóch etapów projektu to ponad 1,15 mld zł. Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet VIII, Działanie 8.2 „Drogi krajowe poza siecią TEN-T”.
Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~kazel 2011-12-16

mają głębiko w d... opinię mieszkańców... jak zwykle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman