mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stolica ma most Marii Skłodowskiej-Curie

Stolica ma most Marii Skłodowskiej-Curie

Rada Miasta st. Warszawy przegłosowała nazwę dla nowo powstałej przeprawy przez Wisłę pomiędzy Bielanami a Białołęką. Patronką mostu została podwójna noblistka, honorowa obywatelka miasta, rodowita warszawianka - Maria Skłodowska-Curie.

Stolica ma most Marii Skłodowskiej-Curie
Jedna z największych inwestycji w Warszawie objęła budowę Trasy Mostu na odcinku od węzła z ul. Modlińską do węzła przesiadkowego „Młociny” o długości 4,3 km, w podziale na dwa etapy:
  • etap I – odcinek od węzła z ul. Modlińską do węzła z ul. Pułkową o długości ok. 3,4 km,
  • etap II – odcinek od węzła z ul. Pułkową do węzła przesiadkowego Młociny (stacja metra), o długości ok. 0,9 km.

Budowa pierwszego odcinka rozpoczęła się w czerwcu 2009 roku. Prace na drugim odcinku ruszyły w  sierpniu 2010 r.  Część drogowa Trasy Mostu  jest już niemal gotowa – trwają ostatnie prace i jeszcze w grudniu ma być przygotowana do ruchu.

Częścią trasy jest przeprawa mostowa o długości ok. 795 metrów. Składają się na nią trzy niezależne mosty - oddzielny dla jezdni północnej, południowej oraz trasy tramwajowej wraz z ciągiem rowerowo-pieszym.

Węzeł Pułkowa na lewym brzegu Wisły składa się z 10 wiaduktów drogowych, kładki dla pieszych i 9 murów oporowych. Węzeł Modlińska na prawym brzegu rzeki to 5 wiaduktów posadowionych na palach i 9 murów oporowych.

Łączne dofinansowanie projektu „Budowa Trasy Mostu od węzła z ul. Pułkową do węzła z ul. Modlińską oraz od węzła z ul. Pułkową do węzła przesiadkowego „Młociny”” wynosi około 374,6 mln zł, a całkowita wartość dwóch etapów projektu to ponad 1,15 mld zł. Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Priorytet VIII, Działanie 8.2 „Drogi krajowe poza siecią TEN-T”.
Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~kazel 2011-12-16

mają głębiko w d... opinię mieszkańców... jak zwykle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.