mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stolica z Węzłem Łopuszańska

Stolica z Węzłem Łopuszańska

Jeszcze przed Nowym Rokiem Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie węzła Łopuszańska w Warszawie. Aby skomunikować węzeł z Al. Jerozolimskimi w miejscu budowanego węzła Salomea, GDDKiA wykonała odcinek jezdni, umożliwiający dojazd do węzła Łopuszańska od strony Pruszkowa.

Stolica z Węzłem Łopuszańska
Odcinek został dopuszczony do użytkowania w piątek, 30 grudnia przed południem. Tym samym możliwe stało się otwarcie węzła Łopuszańska Teraz wszystkie trzy poziomy nowego węzła są dostępne dla kierowców.

Długość przebudowanego odcinka Alej Jerozolimskich wyniosła 656 m, w tym w wykopie (w konstrukcji wanny żelbetowej) 242 m. Dwie jezdnie główne (w ciągu Alej Jerozolimskich) mają po trzy pasy ruchu. Na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z ulicą Łopuszańską powstało rondo z sygnalizacją świetlną a nad nim dwie estakady o długości 225 i 206 m. Pierwsza z nich prowadzi z ulicy Łopuszańskiej w lewo w Aleje Jerozolimskie, druga z Alej Jerozolimskich z kierunku Pruszkowa w prawo w ulicę Łopuszańską. W ramach budowy węzła powstały także chodniki i ścieżki rowerowe o łącznej długości 3 km oraz zabezpieczenia akustyczne w postaci ekranów o wysokości od 4 do 6 m. Na odcinku 356 m przebudowana została też ulica Krańcowa – powstały miejsca parkingowe i dodatkowe pasy do skrętu na skrzyżowaniu.

Budowę węzła na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych zrealizowała firma Strabag. Umowa została podpisana w maju 2009 roku na kwotę blisko 160 milionów złotych.

Modernizacja Alej Jerozolimskich – budowa węzła Łopuszańska – Kleszczowa jest współfinansowana przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~edeq 2012-01-16

@MiSzu http://lmgtfy.com/?q=ZDiM

~MiSzu 2012-01-13

A co to jest ZDIM (w podpisie zdjęcia)?

~Mciek_P 2012-01-12

Uff!W końcu jest!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.