mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stop przeciążonym w Bydgoszczy

Stop przeciążonym w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz wydało 1,8 mln zł na system preselekcji wagowej pojazdów. System będzie działał w czterech lokalizacjach – przy ul. Armii Krajowej, Szubińskiej oraz dwóch przy Al. Jana Pawła II.

Stop przeciążonym w Bydgoszczy
- System pozwoli efektywnie weryfikować ruch ciężkich pojazdów w naszym mieście. Przeciążone pojazdy to główny problem branży transportowej – mówi Artur Czapiewski, szef Inspekcji Transportu Drogowego.

Miejsca do preselekcji wykorzystują istniejące jezdnie, w których zamontowane są odpowiednie czujniki. Ruch monitorują kamery na tzw. bramownicy. Instalacja takiego sprzętu wymagała m.in. wymiany nawierzchni.

Preselekcja umożliwia rejestrację danych samochodu i jego wagi online. Pierwsze z tych urządzeń działa już na ul. Armii Krajowej. Kolejne, na Al. Jana Pawła II, zostanie zamontowane wiosną.

Ponadto w Bydgoszczy działają dwa stanowiska do dokładnego ważenia (wykonane wcześniej), tj. na Armii Krajowej (kierunek Gdańsk) oraz na ul. Nowotoruńskiej (kierunek Solec Kujawski).

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~romek 2012-02-24

system warzenia pojazdów ma sie rozumiec nie zastapi koniecznych remontów dróg których rodowód pamieta czasy tak jak na Szubinskiej lat 60.W Bydgoszczy stosowano generalnie do budowy dróg kamien wapienny wozony z niedalekiego Piechcina .Podudowa wykonana z warstwy kamienia zalewana była cieńka warstwą asfaltu.Przy obecnym obciazeniu droga ulega szybkiej erozji tworzac koleiny w miejscach pracy kół.Smiesznie to wszystko wyglada kiedy na ul.Szubinskiej w miejscu kiedy planowano budowe lini tramwajowej opowstaje zygzak z poteznego betonu wpasowany miedzy dwie drogi który wg informacji ma słuzyc do kontroli wagi samochodów.Prawdziwa inwestycja która szybko wykonano pod koniec 2011 tak aby wydac pieniadze i obecnie stoi bezuzyteczna.Te całe wazenie za pomoca budowy takich stanowisk to czyste nieporozumienie.Ile powstało takich zygzaków ,kto je finansuje,ile to kosztuje.Droga zniszcona ulSzubinska woła o pomste do nieba bez wyraznej reakcji włodarzy.Nalezy wspomniec równiez o starum centrum gzie krółuja drogi z podbudowa kamiennna pokryta prymitywnym asfaltem który pęka po kazdej zimie ulSniadeckicj.To wszystko to wywalanie publicznych pieniędzy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.