mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stop przeciążonym w Bydgoszczy

Stop przeciążonym w Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz wydało 1,8 mln zł na system preselekcji wagowej pojazdów. System będzie działał w czterech lokalizacjach – przy ul. Armii Krajowej, Szubińskiej oraz dwóch przy Al. Jana Pawła II.

Stop przeciążonym w Bydgoszczy
- System pozwoli efektywnie weryfikować ruch ciężkich pojazdów w naszym mieście. Przeciążone pojazdy to główny problem branży transportowej – mówi Artur Czapiewski, szef Inspekcji Transportu Drogowego.

Miejsca do preselekcji wykorzystują istniejące jezdnie, w których zamontowane są odpowiednie czujniki. Ruch monitorują kamery na tzw. bramownicy. Instalacja takiego sprzętu wymagała m.in. wymiany nawierzchni.

Preselekcja umożliwia rejestrację danych samochodu i jego wagi online. Pierwsze z tych urządzeń działa już na ul. Armii Krajowej. Kolejne, na Al. Jana Pawła II, zostanie zamontowane wiosną.

Ponadto w Bydgoszczy działają dwa stanowiska do dokładnego ważenia (wykonane wcześniej), tj. na Armii Krajowej (kierunek Gdańsk) oraz na ul. Nowotoruńskiej (kierunek Solec Kujawski).

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~romek 2012-02-24

system warzenia pojazdów ma sie rozumiec nie zastapi koniecznych remontów dróg których rodowód pamieta czasy tak jak na Szubinskiej lat 60.W Bydgoszczy stosowano generalnie do budowy dróg kamien wapienny wozony z niedalekiego Piechcina .Podudowa wykonana z warstwy kamienia zalewana była cieńka warstwą asfaltu.Przy obecnym obciazeniu droga ulega szybkiej erozji tworzac koleiny w miejscach pracy kół.Smiesznie to wszystko wyglada kiedy na ul.Szubinskiej w miejscu kiedy planowano budowe lini tramwajowej opowstaje zygzak z poteznego betonu wpasowany miedzy dwie drogi który wg informacji ma słuzyc do kontroli wagi samochodów.Prawdziwa inwestycja która szybko wykonano pod koniec 2011 tak aby wydac pieniadze i obecnie stoi bezuzyteczna.Te całe wazenie za pomoca budowy takich stanowisk to czyste nieporozumienie.Ile powstało takich zygzaków ,kto je finansuje,ile to kosztuje.Droga zniszcona ulSzubinska woła o pomste do nieba bez wyraznej reakcji włodarzy.Nalezy wspomniec równiez o starum centrum gzie krółuja drogi z podbudowa kamiennna pokryta prymitywnym asfaltem który pęka po kazdej zimie ulSniadeckicj.To wszystko to wywalanie publicznych pieniędzy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce
Elektryczna Kia Niro EV w 2018 roku w Polsce
Kia zapowiedziała właśnie, że w pełni elektryczna Kia Niro EV pojawi się w polskiej ofercie marki jeszcze w czwartym kwartale 2018 roku. Auto ma mieć 450 kilometrów zasięgu.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi