mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stowarzyszenie na rzecz S12

Stowarzyszenie na rzecz S12

11 kwietnia powstało stowarzyszenie samorządów działające na rzecz budowy ekspresowej drogi S12. Droga nr S12 prowadzi historycznym szlakiem łączącym wschodnie i zachodnie tereny Polski. Jest najkrótszym połączeniem, chętnie wykorzystywanym przez kierowców, co prowadzi do jej nadmiernej eksploatacji i stałego pogarszania parametrów technicznych.

Stowarzyszenie na rzecz S12

W rządowym Planie Rozwoju na lata 2007-2013 zapisana budowa trasy ekspresowej S12 z Lublin - Radom - Piotrków Trybunalski zakłada jedynie prace koncepcyjne. Budowa odcinka z Radomia do Piotrkowa Trybunalskiego miałaby nastąpić dopiero w latach 2015-2018.

"Jak najwcześniejsze rozpoczęcie prac planistycznych i projektowych pozwoliłoby na zakończenie całej inwestycji w 2013 roku. Realizacja tej inwestycji jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ tworzy impuls do ożywienia sytuacji społeczno-ekonomicznej na terenach zapóźnionych gospodarczo, a jednocześnie, wpisując się trwale w system międzynarodowych sieci połączeń infrastrukturalnych, umożliwi powstanie dogodnego połączenia wschód - zachód, jako optymalnej alternatywy dla układu autostrad A2 i A4. Nie bez znaczenia jest fakt, że równolegle do trasy S12 biegnie linia kolejowa, co tworzy podstawy transeuropejskiego korytarza transportowego" - twierdzą samorzadowcy.

Do stowarzyszenia przystąpiło 11 miast i gmin z terenu trzech województw: lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego. Równolegle obradowała w Radomiu komisja Senatu RP. W posiedzeniu komisji oprócz autorów raportu wzięli udział także parlamentarzyści oraz samorządowcy. W podjętej uchwale senatorowie wezwali Rząd do szybkich działań na rzecz budowy drogi ekspresowej S12.

Przeczytaj także:

Szlak Staropolski - wschód z zachodem (2006-03-16)

Nowy ślad drogi S-3 (2005-08-08)

Droga 74 pilnie potrzebna (2005-09-29)


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Kona - kolejne wieści przed premierą
Hyundai Kona - kolejne wieści przed premierą
Do oficjalnej prezentacji pozostało już niewiele czasu, dlatego koreański producent cały czas podgrzewa atmosferę. W sieci pojawił się film prezentujący Hyundaia Kona - nowego gracza w segmencie małych SUV-ów.