mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strabag i Mota-Engil zbudują S7

Strabag i Mota-Engil zbudują S7

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg na wybór wykonawcy budowy odcinka drogi ekspresowej S7 Skarżysko – Występa. Kontrakt warty 643,5 mln zł zrealizuje konsorcjum firm Strabag i Mota-Engil.

Strabag i Mota-Engil zbudują S7
Udało się rozstrzygnąć ogłoszony w kwietniu bieżącego roku dwustopniowy przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Skarżysko – Występa. W pierwszym etapie postępowania, firmy i konsorcja z kraju i zagranicy złożyły 10 wniosków o dopuszczenie do drugiego etapu przetargu. Wszystkie wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisje przetargową. Oferty w drugim etapie przetargu złożyło 6 firm i konsorcjów. Komisja wybrała najtańszą ofertę, którą przedstawiło konsorcjum firm Strabag i Mota-Engil (643,5 mln zł). Dla porównania, najdroższa opiewała na około 851 mln zł.

Budowa odcinka Skarżysko - Wystepa to dotychczas najdroższa inwestycja drogowa w województwie świętokrzyskim. Nowy dwujezdniowy odcinek będzie miał długość około 17 km. Połączy istniejące nowe przejście przez Skarżysko z budowanym aktualnie węzłem Kielce Północ. Na odcinku 3 km od Skarżyska w stronę Kielc, nowa dwujezdniowa droga S7 biec będzie po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7. Dalej poprowadzona zostanie na zachód od krajówki, tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy.

W ramach inwestycji powstanie 28 obiektów inżynieryjnych, w tym między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt. Największą 250m estakadę zaprojektowano nad zbiornikiem Bzin. Realizacja tej inwestycji zaplanowana została na lata 2008-2010.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Alfista 2008-10-03

W Kieleckim trasa będzie. Ten oddział gdaki działa zaskakująco skutecznie od pewnego czasu. Natomiast koszmarem będzie wylot z Warszawy na Gdańsk. To się na pewno nie uda przed 2012. Ważne by zrobili wylot na południe z W-wy i obwodnicę Radomia oraz odcinek Radom-Kielce... No i od obwodnicy Gdańska do Pasłęka, lub chociaż Elbląga...

~pan autostrada 2008-09-29

....dwupasmowka skanczy sie na obwodnicy w kielcak. a do krakowa bedzie postaremu.....

~kierowca 2008-09-22

astrolog,na nic twoje modły, własnie stało sie dokładnie to czego się obawiałeś

~osskaa 2008-09-18

To wspaniale. Tymczasem cała S7 ma być gotowa do 2012, cała czyli od Płońska do Gdańska też. Skoro budowa 17km ma trwać 2 lata, to gdzie są plany budowy ok. 280km z Płońska do Gdańska. Jestem pewien, że nie uda się zrealizować tej inwestycji bo stan na teraz wygląda tak: - Południowa Obwodnica Gdańska 18km- opóźnienie 1 rok, zacznie się prawdopodobnie w 2009, Koszwały-Elbląg - nie wiadomo, Elbląg-Pasłęk- we wrześniu ma byc przetarg, Pasłęk- Miłomłyn - cisza, obwodnica Miłomłyna - jedna nitka, druga - cisza, Miłomłyn-Płońsk ok. 150km - cisza. Obwodnica Płońska 7km - trwa już drugi rok. Co na to GDDKiA? pewnie za rok ukaże się kolejny artykuł z cyklu S7 tylko na papierze? i tak ze wszystkim... ręce opadają...

~astrolog 2008-09-16

Teraz trzeba sie modlic, zeby konkurencyjne firmy nie zaczely sie procesowac w sadach i odwolywac, bo zaczna te siodemke budowac za rok. 3mam kciuki za to, zeby decyzja sie uprawomocnila. Ta trasa jest piekielnie potrzebna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.