mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strabag i Mota-Engil zbudują S7

Strabag i Mota-Engil zbudują S7

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg na wybór wykonawcy budowy odcinka drogi ekspresowej S7 Skarżysko – Występa. Kontrakt warty 643,5 mln zł zrealizuje konsorcjum firm Strabag i Mota-Engil.

Strabag i Mota-Engil zbudują S7
Udało się rozstrzygnąć ogłoszony w kwietniu bieżącego roku dwustopniowy przetarg na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Skarżysko – Występa. W pierwszym etapie postępowania, firmy i konsorcja z kraju i zagranicy złożyły 10 wniosków o dopuszczenie do drugiego etapu przetargu. Wszystkie wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane przez komisje przetargową. Oferty w drugim etapie przetargu złożyło 6 firm i konsorcjów. Komisja wybrała najtańszą ofertę, którą przedstawiło konsorcjum firm Strabag i Mota-Engil (643,5 mln zł). Dla porównania, najdroższa opiewała na około 851 mln zł.

Budowa odcinka Skarżysko - Wystepa to dotychczas najdroższa inwestycja drogowa w województwie świętokrzyskim. Nowy dwujezdniowy odcinek będzie miał długość około 17 km. Połączy istniejące nowe przejście przez Skarżysko z budowanym aktualnie węzłem Kielce Północ. Na odcinku 3 km od Skarżyska w stronę Kielc, nowa dwujezdniowa droga S7 biec będzie po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 7. Dalej poprowadzona zostanie na zachód od krajówki, tworząc obwodnicę Suchedniowa, Ostojowa, Łącznej i Występy.

W ramach inwestycji powstanie 28 obiektów inżynieryjnych, w tym między innymi 4 estakady, 8 wiaduktów, 2 mosty, 2 kładki dla pieszych i 2 przejścia dla zwierząt. Największą 250m estakadę zaprojektowano nad zbiornikiem Bzin. Realizacja tej inwestycji zaplanowana została na lata 2008-2010.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Alfista 2008-10-03

W Kieleckim trasa będzie. Ten oddział gdaki działa zaskakująco skutecznie od pewnego czasu. Natomiast koszmarem będzie wylot z Warszawy na Gdańsk. To się na pewno nie uda przed 2012. Ważne by zrobili wylot na południe z W-wy i obwodnicę Radomia oraz odcinek Radom-Kielce... No i od obwodnicy Gdańska do Pasłęka, lub chociaż Elbląga...

~pan autostrada 2008-09-29

....dwupasmowka skanczy sie na obwodnicy w kielcak. a do krakowa bedzie postaremu.....

~kierowca 2008-09-22

astrolog,na nic twoje modły, własnie stało sie dokładnie to czego się obawiałeś

~osskaa 2008-09-18

To wspaniale. Tymczasem cała S7 ma być gotowa do 2012, cała czyli od Płońska do Gdańska też. Skoro budowa 17km ma trwać 2 lata, to gdzie są plany budowy ok. 280km z Płońska do Gdańska. Jestem pewien, że nie uda się zrealizować tej inwestycji bo stan na teraz wygląda tak: - Południowa Obwodnica Gdańska 18km- opóźnienie 1 rok, zacznie się prawdopodobnie w 2009, Koszwały-Elbląg - nie wiadomo, Elbląg-Pasłęk- we wrześniu ma byc przetarg, Pasłęk- Miłomłyn - cisza, obwodnica Miłomłyna - jedna nitka, druga - cisza, Miłomłyn-Płońsk ok. 150km - cisza. Obwodnica Płońska 7km - trwa już drugi rok. Co na to GDDKiA? pewnie za rok ukaże się kolejny artykuł z cyklu S7 tylko na papierze? i tak ze wszystkim... ręce opadają...

~astrolog 2008-09-16

Teraz trzeba sie modlic, zeby konkurencyjne firmy nie zaczely sie procesowac w sadach i odwolywac, bo zaczna te siodemke budowac za rok. 3mam kciuki za to, zeby decyzja sie uprawomocnila. Ta trasa jest piekielnie potrzebna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic