mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strabag na Jerozolimskie

Strabag na Jerozolimskie

Konsorcjum firm Strabag i Mosty Łódź złożyło najkorzystniejszą ofertę (64 mln zł) w przetargu na modernizację odcinka Alej Jerozolimskich między wiaduktem PKP i ulicą Łopuszańską w Warszawie - zdecydowała komisja przetargowa Zarządu Dróg Miejskich. Modernizacja odcinka ma zakończyć się do końca maja przyszłego roku.

Strabag na Jerozolimskie

Po zakończeniu inwestycji kierowcy przejadą równą sześciopasmową arterią z estakadą nad rondem Dudajewa. W ramach inwestycji powstanie też kanalizacja deszczowa obu jezdni, chodniki i ścieżka rowerowa.

W ostatnich latach Aleje Jerozolimskie przechodzą całkowite przeobrażenie. Odcinek między wieaduktem PKP i rondem Zesłańców Syberyjskich już jest nowoczesną arterią z szerokimi równymi jezdniami i bezkolizyjnymi węzłami. Teraz metamorfozę zacznie przechodzić odcinek do Łopuszańskiej, a za rok sam węzeł Łopuszańska z tunelem i dwiema estakadami.

Przeczytaj także:

Warszawa: zdążyć z mostem Krasińskiego (2007-03-08)

Warszawa: rusza remont na Wisłostradzie (2007-03-07)

Awantura o Wsch. Obwodnicę Warszawy (2007-03-02)

 


Podobne wiadomości:

Warszawa: zdążyć z mostem Krasińskiego

Warszawa: zdążyć z mostem Krasińskiego

Polskie drogi 2007-03-08

Awantura o Wsch. Obwodnicę Warszawy

Awantura o Wsch. Obwodnicę Warszawy

Polskie drogi 2007-03-02

Komentuj:

~As 2007-03-14

Widze ze za duzo podkolorowales, bo nic a nic tu sie nie zgadza rowni dobrze moge napisac ze obodnic ynie ma pcimie dolne idz ty sie schowlaj czubku

~lekki 2007-03-14

Warszawa - Tirana, miasta patronackie, również gratuluję towarzystwa...:)

~pesymista 2007-03-14

Wiedziałem o Tiranie, no jeżeli to ma być jakieś kryterium porównawcze to przepraszam i gratuluję warszawiakom, że nie są jedyni w Europie...

~M 2007-03-14

Bukareszt, drodzy panowie, ma pełną obwodnicę jednozjezdniową, a w tym roku ma zostać oddana do użytku obwodnica autostradowa na połowie obwodu. Jedynym miastem, które nie ma obwodnicy w ogóle (zwyczajnej lub autostradowej) albo choc takiego układu dróg który umożliwia bezkolizyjny przejazd przez miasto jest Tirana - stolica Albanii.

~As 2007-03-14

hehehe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował
Legendarna "Gelenda" odsłonięta na targach w Detroit.