mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strabag na Nieszawskiej w Toruniu

Strabag na Nieszawskiej w Toruniu

Wykonawcą przebudowy ulicy Nieszawskiej w Toruniu będzie firma Strabag, która swoje prace wyceniła na 8,5 mln złotych. Na realizację zadania firma będzie miała czas do 30 kwietnia 2014 roku. Jeśli żadna z pozostałych 8 firm biorących udział w postepowaniu nie złoży odwołania na rozstrzygnięcie przetargu, umowa na roboty zostanie zawarta w grudniu tego roku.

Strabag na Nieszawskiej w Toruniu
Ulica Nieszawska jest drogą wojewódzką nr 273. Stanowi alternatywę dla połączeń pomiędzy drogą krajową nr 1 a drogą krajową nr 10 i S-10. Jej stan techniczny nie jest najlepszy. Ulica nie posiada ani poboczy ani chodników. Regularnie, zwłaszcza po zimie, pojawiają się tam dziury, którym na krótko pomagają doraźne naprawy.

W ramach inwestycji ulica zostanie zbudowana praktycznie od nowa. Poprawi się bezpieczeństwo zarówno pieszych, rowerzystów jak i kierowców. Prace będą realizowane na odcinku 3.161 km od placu Armii Krajowej do granicy miasta Torunia. Po jednej stronie powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. Na nowej ulicy drogowcy zbudują zatoki autobusowe i oświetlenie.

Na realizację zadania Gmina Miasta Toruń uzyskała dofinansowanie ze środków RPO województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2007-2013 w kwocie 3,99 mln złotych.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Nowa Skoda Octavia - teraz ma styl

auto motor i sport 0000-00-00

Solidna, porządna i bezpieczna, ale głowy dla niej na pewno nie stracisz – taka była dotychczas. Nowa Octavia zrywa z imidżem kury domowej i choć jak zawsze stawia na wartości rodzinne, teraz śmiało możesz się z nią pokazać w towarzystwie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek
Dwanaście firm jest zainteresowanych budową odcinka trasy S3 łączącego Bolków z Kamienną Górą. Najdroższa oferta wynosi ponad 1,7 mld zł, a najtańsza ponad 1 mld zł.