mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strabag przebuduje czwórkę

Strabag przebuduje czwórkę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na modernizację drogi krajowej nr 4 na odcinku Ropczyce – Klęczany. Jest to kolejna część zadania związanego z przebudową fragmentu Machowa – Łańcut. Prace zostaną wykonane w ciągu 18 miesięcy.

Strabag przebuduje czwórkę
17 lipca bieżącego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na przebudowę drogi krajowej nr 4 Machowa – Łańcut, na odcinku Ropczyce – Klęczany. Jest to III część całego zadania, która została dodatkowo podzielona na dwa odcinki: Ropczyce - Sędziszów oraz Sędziszów - Klęczany.

GDDKiA wybrała na wykonawcę remontu konsorcjum firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o. o. z Rzeszowa oraz Strabag Sp. z o.o. Kontrakt jest warty ponad 108,5 mln zł. Przewidziany czas na wykonanie prac budowlanych dla dwóch odcinków wynosi 18 miesięcy od daty rozpoczęcia robót. Do powyższego okresu nie wlicza się czasu pomiędzy 15 grudnia - 15 marca.

Blisko 13 km odcinek z Ropczyc do Klęczan jest częścią drogi krajowej nr 4, która stanowi podstawowy element układu komunikacyjnego kraju, umożliwiający połączenie zachodniej i wschodniej części Polski (od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą). Jest także częścią transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Przebudowa ma na celu zwiększenie nośności drogi do 115 kN na oś oraz wzmocnienie obiektów inżynierskich, poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wprowadzenie zmian w organizacji ruchu, a w szczególności przebudowę skrzyżowań, budowę azyli dla pieszych, przebudowę zatok autobusowych, remont, przebudowę i budowę chodników i ciągów pieszo-jezdnych, a także wykonanie urządzeń służących ochronie środowiska.

Co ciekawe, jak podaje GDDKiA, łącznie w ramach przygotowania całej inwestycji (wszystkich etapów na odcinku Machowa – Łańcut o długości 55 km) uzyskano 342 pozwolenia, zgłoszenia i decyzje (statystycznie 6 na 1 km przebudowy), w tym: 109 pozwoleń na budowę, 88 dodatkowych zgłoszeń rozpoczęcia robót, 127 decyzji pozwoleń wodno-prawnych, 17 decyzji na wycinkę drzew oraz 1 decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Cooper S, 147 GTA, Golf R32, Focus RS, Leon...

auto motor i sport 0000-00-00

Czy w ogóle można dokonać rozsądnego wyboru, kiedy ma się przed sobą sześć takich samochodów? Czym tak naprawdę różnią się Mini Cooper S, Alfa Romeo 147 GTA, Volkswagen Golf R32, Ford Focus RS, Seat Leon Cupra R i Subaru Impreza WRX, gdy poddać je sprawdzianowi w identycznych warunkach? Tylko długa testowa droga może nas doprowadzić do odpowiedzi na to pytanie - droga, na której radość z jazdy liczy się najbardziej. Ruszamy!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Lexus RX L - 7 osób na pokładzie
Na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles Lexus zaprezentował nową wersję modelu RX z literką "L".  Pod przedłużonym nadwoziem ukryły się trzy rzędy foteli.