mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strabag wybuduje S7 Ostróda-Olsztynek

Strabag wybuduje S7 Ostróda-Olsztynek

Wczoraj informowaliśmy o podpisaniu umowy na jeden z odcinków drogi S7 w woj. warmińsko-mazurskim, teraz znamy już rozstrzygnięcia przetargu inny fragment tej samej drogi (Ostróda-Olsztynek).

Strabag wybuduje S7 Ostróda-Olsztynek
Oba zadania, na które została podzielona droga ekspresowa S7 z Ostródy do Olsztynka, wykonają firmy z grupy Strabag. Zadanie 1, Z Ostródy do Rychnowa, wykona Strabag Infrastruktura Południe (dawniej Heilit+Woerner) za kwotę 299,2 mln zł. Z kolei najkorzystniejszą ofertę na drugie zadanie (Rychnowo - Olsztynek) w wysokości 388,5 mln zł złożyła firma Strabag.

Wykonawcy zapowiedzieli, że zrealizują swoje zadania w 20 miesięcy, nie wliczając okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. oferują też 10 lat gwarancji.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, oprócz ceny, punktowany był termin wykonania prac oraz długość gwarancji. Po upływie czasu na wniesienie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu oraz po przeprowadzeniu kontroli uprzedniej postępowania przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych możliwe będzie podpisanie umowy, a następnie rozpoczęcie prac.

Budowa drogi ekspresowej S7 o długości 20,1 km została podzielona na dwa krótsze odcinki realizacyjne: Ostróda Południe - Rychnowo (9,4 km) i  Rychnowo - Olsztynek Zachód (10,7 km). Poza budową dwóch odcinków dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych oraz remontem wybranych dróg lokalnych powstaną obiekty inżynierskie oraz obiekty ochrony środowiska.Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport