Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strabag wybuduje S7 Ostróda-Olsztynek

Strabag wybuduje S7 Ostróda-Olsztynek

Wczoraj informowaliśmy o podpisaniu umowy na jeden z odcinków drogi S7 w woj. warmińsko-mazurskim, teraz znamy już rozstrzygnięcia przetargu inny fragment tej samej drogi (Ostróda-Olsztynek).

Strabag wybuduje S7 Ostróda-Olsztynek
Oba zadania, na które została podzielona droga ekspresowa S7 z Ostródy do Olsztynka, wykonają firmy z grupy Strabag. Zadanie 1, Z Ostródy do Rychnowa, wykona Strabag Infrastruktura Południe (dawniej Heilit+Woerner) za kwotę 299,2 mln zł. Z kolei najkorzystniejszą ofertę na drugie zadanie (Rychnowo - Olsztynek) w wysokości 388,5 mln zł złożyła firma Strabag.

Wykonawcy zapowiedzieli, że zrealizują swoje zadania w 20 miesięcy, nie wliczając okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. oferują też 10 lat gwarancji.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, oprócz ceny, punktowany był termin wykonania prac oraz długość gwarancji. Po upływie czasu na wniesienie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu oraz po przeprowadzeniu kontroli uprzedniej postępowania przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych możliwe będzie podpisanie umowy, a następnie rozpoczęcie prac.

Budowa drogi ekspresowej S7 o długości 20,1 km została podzielona na dwa krótsze odcinki realizacyjne: Ostróda Południe - Rychnowo (9,4 km) i  Rychnowo - Olsztynek Zachód (10,7 km). Poza budową dwóch odcinków dwujezdniowej drogi ekspresowej S7 wraz z budową dróg serwisowych oraz remontem wybranych dróg lokalnych powstaną obiekty inżynierskie oraz obiekty ochrony środowiska.Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dłuższe Volvo S90 L trafi do Europy
Dłuższe Volvo S90 L trafi do Europy
Jakiś czas temu szwedzki producent zapowiedział przedłużoną wersję modelu S90, którą opracowano głównie z myślą o rynku chińskim. Okazuje się, że model trafi również poza granice Państwa Środka, gdzie jest produkowany. W tym również do Europy.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj