mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strabag wybuduje obwodnicę Słupska

Strabag wybuduje obwodnicę Słupska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na budowę obwodnicy Słupska w ciągu drogi krajowej nr 6. Ponad 16 km odcinek trasy wybuduje konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Wakoz Sp. z o.o. Prace potrwają do jesieni 2010 roku.

Strabag wybuduje obwodnicę Słupska
Prawdopodobnie już we wrześniu 2010 roku kierowcy dostaną do dyspozycji nowy 16 km odcinek obwodnicy Słupska. Drogowe obejście miasta w wariancie południowym wybuduje konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Wakoz Sp. z o.o. Całkowity koszt inwestycji to ponad 351 mln zł.

Krajowa szóstka będzie miała nowy przebieg od miejscowości Reblinko do Redzikowa. Łącznie stanowi to ponad 16 km trasy budowanej w standardzie drogi ekspresowej. Na trasie przewidziano budowę czterech węzłów: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo. Ponadto powstanie szereg nowych obiektów inżynierskich, m.in. wiaduktów nad liniami kolejowymi i drogami poprzecznymi, most nad rzeką Słupią oraz przejścia dla zwierząt. Przewidziano również budowę dróg serwisowych i ekranów akustycznych.

Obwodnica Słupska jest elementem większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej Szczecin – Gdańsk. Obwodnica znacznie odciąży ulice śródmieścia i przyczyni się do ożywienia gospodarczego terenów leżących wzdłuż drogi, poprzez ich uatrakcyjnienie dla potencjalnych inwestorów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW X6 M – kolejny pocisk w rodzinie?

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~koszalinianin 2008-09-05

Zapomniałeś o Nowogardze. Przez niego tez jest ciężko w godzinach szczytu

~n 2008-08-23

chyba w 1,5...

~p 2008-08-19

Jak się zdecydują co z tym Kołobrzegiem.

~w 2008-08-18

brawo! jeszcze tylko obwodnica koszalina i bedzie mozna swobodnie przejechac ta trasa ze szczecina do gdanska w 4,5h!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.