mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strabag wybuduje obwodnicę Słupska

Strabag wybuduje obwodnicę Słupska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu umowy na budowę obwodnicy Słupska w ciągu drogi krajowej nr 6. Ponad 16 km odcinek trasy wybuduje konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Wakoz Sp. z o.o. Prace potrwają do jesieni 2010 roku.

Strabag wybuduje obwodnicę Słupska
Prawdopodobnie już we wrześniu 2010 roku kierowcy dostaną do dyspozycji nowy 16 km odcinek obwodnicy Słupska. Drogowe obejście miasta w wariancie południowym wybuduje konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Wakoz Sp. z o.o. Całkowity koszt inwestycji to ponad 351 mln zł.

Krajowa szóstka będzie miała nowy przebieg od miejscowości Reblinko do Redzikowa. Łącznie stanowi to ponad 16 km trasy budowanej w standardzie drogi ekspresowej. Na trasie przewidziano budowę czterech węzłów: Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo. Ponadto powstanie szereg nowych obiektów inżynierskich, m.in. wiaduktów nad liniami kolejowymi i drogami poprzecznymi, most nad rzeką Słupią oraz przejścia dla zwierząt. Przewidziano również budowę dróg serwisowych i ekranów akustycznych.

Obwodnica Słupska jest elementem większego zadania inwestycyjnego, jakim jest budowa drogi ekspresowej Szczecin – Gdańsk. Obwodnica znacznie odciąży ulice śródmieścia i przyczyni się do ożywienia gospodarczego terenów leżących wzdłuż drogi, poprzez ich uatrakcyjnienie dla potencjalnych inwestorów.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~koszalinianin 2008-09-05

Zapomniałeś o Nowogardze. Przez niego tez jest ciężko w godzinach szczytu

~n 2008-08-23

chyba w 1,5...

~p 2008-08-19

Jak się zdecydują co z tym Kołobrzegiem.

~w 2008-08-18

brawo! jeszcze tylko obwodnica koszalina i bedzie mozna swobodnie przejechac ta trasa ze szczecina do gdanska w 4,5h!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Opel Insignia GSi - powrót do korzeni
Niemiecki producent zapowiada powrót do stosowanego kiedyś oznaczenia GSi na usportowionych wersjach modeli. Pierwszym samochodem z tej serii jest nowy Opel Insignia, który zadebiutuje podczas salonu we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech