mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strabag wykonawcą wylotu na Janki na S8

Strabag wykonawcą wylotu na Janki na S8

Już w kwietniu może rozpocząć się budowa długo oczekiwanego wylotu z Warszawy na Janki, na odcinku S8 Opacz-Paszków. Została wybrana najkorzystniejsza oferta w postępowaniu na zaprojektowanie i wybudowanie tego odcinka. Została złożona przez firmę Strabag Sp. z o.o. na kwotę ponad 565 mln zł brutto.

Strabag wykonawcą wylotu na Janki na S8
Jak informuje GDDKiA umowa może zostać podpisana jeszcze w marcu. Zgodnie z warunkami kontraktowymi budowa powinna zakończyć się w ciągu 32 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Janki – Raszyn to droga krajowa, na której wspólnie przebiegają drogi krajowe nr 8 i nr 7 tworząc wspólny wjazd do Warszawy.

Średnie natężenie dobowe na tej drodze wynosi  61 240 pojazdów przy jednoczesnej gęstej zabudowie, powodując, że jest to jeden z najbardziej obciążonych odcinków drogowych w Polsce.  Dzięki nowej drodze,  w Alei Krakowskiej na odcinku od ul. Łopuszańskiej do Raszyna,  ruch spadnie  o około 25 tysięcy pojazdów na dobę, a w roku 2025 nawet o 50 tysięcy pojazdów na dobę.
Tematy w artykule: Warszawa inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

TomTom i korki w Europie: jak wypadamy?

auto motor i sport 0000-00-00

Firma TomTom opublikowała właśnie wyniki corocznego badania dot. zakorkowania miast w Europie - na podium znalazło się miejsce dla przedstawiciela Polski.

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Komentuj:

~warszawiak 2013-03-19

Najpierw przyznaję całkowitą rację "coś nie tak". Po drugie: oby projektowanie i potem zezwolenie na budowę znowu nie przedłużyło inwestycji o ileś tam miesięcy, czy lat, jak to było np (i jest nadal, budowa trwa, a właściwie dopiero się zaczęła) na odcinku A1 Stryków-Tuszyn. A po trzecie: może nareszcie podpiszą kontrakt, sytuacja jest tu podobna z S8 na Moście Grota, grzebią się z przetargiem niemiłosiernie. Nadal twierdzę, że powinni zacząć od tego odcinka (pomijam pierwsze 2 km do Opaczy od tzw S2, bo jest w budowie) i dalej przedłużać S8 do Radziejowic, zamiast calego odcinka Radziejowice Piotrków. Niestety o odcinku Paszków-Radziejowice na razie cisza; planowanie budowy dróg u nas jest nadal bez głowy.

~coś nie tak 2013-03-19

w tekście jest coś nie tak z treścią. jak budowa może zacząć się w kwietniu skoro jeszcze nawet nie podpisano umowy, która ma dotyczyć w pierwszej kolejności zaprojektowania drogi a dopiero potem jej budowy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.