mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strategia dla A2 i S3 w woj. lubuskim

Strategia dla A2 i S3 w woj. lubuskim

Wojewoda Lubuski Helena Hatka poinformowała, że zostały rozwiązane wszystkie problemy związane z wykupem terenów, po których przebiegać ma autostrada. Dzięki temu termin rozpoczęcia budowy kolejnych odcinków będzie zgodny z harmonogramem. Jeśli chodzi o drogę ekspresową S – 3, to do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynął właśnie komplet dokumentów potrzebnych do wydania pozwolenia na jej budowę od Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza.

Strategia dla A2 i S3 w woj. lubuskim
Oprócz działań związanych z dokumentacją, nieprzerwanie prowadzone są szeroko zakrojone prace na odcinkach, które już wcześniej otrzymały pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Andrzej Patalas  Prezes Zarządu Autostrady Wielkopolskiej S.A., wyjaśnił, iż wraz z początkiem przyszłego roku rozpocznie się naprawdę wielka budowa. Pracować przy niej będzie około tysiąca osób i jeszcze więcej różnego rodzaju maszyn. Autostrada będzie miała nawierzchnię betonową.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Audi A2 wraca do życia

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~5v226 2009-11-06

Zastanawia mnie ograniczenie prędkości do 40 km/godz. na trasie Gorzów Wlkp. - Barlinek na odcinku 5,5km. Moje zdumienie jest tym większe , gdy po przejechaniu tych 5,5 km ograniczenie prędkości zostaje odwołane a droga lub jej nawierzchnia nie ulega żadnej zmianie. Czyżby ktoś po poprzedniej zimie zapomniał o tym ograniczeniu i po uzupełnieniu ubytków znaku ograniczenia nie usunął. Na terenie województwa Lubuskiego i Zachodniopomorskiego dróg o takim stanie nawierzchni jest setki kilometrów ale nikt ograniczen nie stawia. Daje ten problem pod rozwagę samorządowcom lubuskim.

~Jarzyna 2009-11-05

Ewentualnie zajrzyj na forum Skyscrapercity Polska do odpowiedniego wątku. Informacje jakie tam znalazłem są więcej niż wystarczające i do tego stale aktualizowane. Pozdrawiam

~Eberhardt_Mock 2009-11-05

na stronie Autostrady Wielkopolskiej jest dział temu poswięcony

~dopirze 2009-11-05

Czy budowany odcinek A2 Nowy Tomyśl - Świecko ma swoją stronę internetową? Takie strony mają budowane odcinki A4. Można tam zobaczyć postęp prac, zdjęcia i inne rzeczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.