mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strategia dla A2 i S3 w woj. lubuskim

Strategia dla A2 i S3 w woj. lubuskim

Wojewoda Lubuski Helena Hatka poinformowała, że zostały rozwiązane wszystkie problemy związane z wykupem terenów, po których przebiegać ma autostrada. Dzięki temu termin rozpoczęcia budowy kolejnych odcinków będzie zgodny z harmonogramem. Jeśli chodzi o drogę ekspresową S – 3, to do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynął właśnie komplet dokumentów potrzebnych do wydania pozwolenia na jej budowę od Gorzowa Wlkp. do Międzyrzecza.

Strategia dla A2 i S3 w woj. lubuskim
Oprócz działań związanych z dokumentacją, nieprzerwanie prowadzone są szeroko zakrojone prace na odcinkach, które już wcześniej otrzymały pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji. Andrzej Patalas  Prezes Zarządu Autostrady Wielkopolskiej S.A., wyjaśnił, iż wraz z początkiem przyszłego roku rozpocznie się naprawdę wielka budowa. Pracować przy niej będzie około tysiąca osób i jeszcze więcej różnego rodzaju maszyn. Autostrada będzie miała nawierzchnię betonową.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~5v226 2009-11-06

Zastanawia mnie ograniczenie prędkości do 40 km/godz. na trasie Gorzów Wlkp. - Barlinek na odcinku 5,5km. Moje zdumienie jest tym większe , gdy po przejechaniu tych 5,5 km ograniczenie prędkości zostaje odwołane a droga lub jej nawierzchnia nie ulega żadnej zmianie. Czyżby ktoś po poprzedniej zimie zapomniał o tym ograniczeniu i po uzupełnieniu ubytków znaku ograniczenia nie usunął. Na terenie województwa Lubuskiego i Zachodniopomorskiego dróg o takim stanie nawierzchni jest setki kilometrów ale nikt ograniczen nie stawia. Daje ten problem pod rozwagę samorządowcom lubuskim.

~Jarzyna 2009-11-05

Ewentualnie zajrzyj na forum Skyscrapercity Polska do odpowiedniego wątku. Informacje jakie tam znalazłem są więcej niż wystarczające i do tego stale aktualizowane. Pozdrawiam

~Eberhardt_Mock 2009-11-05

na stronie Autostrady Wielkopolskiej jest dział temu poswięcony

~dopirze 2009-11-05

Czy budowany odcinek A2 Nowy Tomyśl - Świecko ma swoją stronę internetową? Takie strony mają budowane odcinki A4. Można tam zobaczyć postęp prac, zdjęcia i inne rzeczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny
Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.