mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strategia dla transportu

Strategia dla transportu

„Do roku 2020 Polska powinna przeznaczać na inwestycje transportowe niemal 30 mld euro” – powiedział Minister Transportu Jerzy Polaczek podczas debaty „Założenia strategii transportowej państwa”.

Strategia dla transportu

„Zależy nam na tworzeniu zrównoważonego systemu transportu uwzględniającego duży udział energooszczędnych gałęzi transportu, a szczególnie kolei. Z tego względu na projekty kolejowe przeznaczanych będzie 40% środków” – dodał minister.

Biorący udział w debacie poseł Krzysztof Tchórzewski - wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury powiedział, że kolej musi nadążać za rozwiązaniami w transporcie samochodowym, ponieważ prognozy przewidują, że do roku 2020 w krajach Unii Europejskiej udział kolei w transporcie wynosił będzie tylko 8%, natomiast udział transportu drogowego 46%.

Przeczytaj także:

Przyroda kontra inwestycje drogowe (2007-03-01)

Inwestycje z Krajowego Funduszu Drogowego (2007-02-14)

 

Tematy w artykule: projekty drogowe

Podobne wiadomości:

Przyroda kontra inwestycje drogowe

Przyroda kontra inwestycje drogowe

Polskie drogi 2007-03-01

Komentuj:

~ws 2007-03-06

temu rządowi najlepiej wychodzi odsuwanie inwestycji jak najdalej od własnej chałupy...;-) poza tym niemoc jak zwykle.....

~lekki 2007-03-06

ku...a gadające głowy - zacznijcie coś budować!!!! a nie gadać.....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.