mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strategia drogowa dla pomorskiego

Strategia drogowa dla pomorskiego

Samorządowcy z województwa pomorskiego rozmawiali z pomorskimi parlamentarzystami na temat stanu infrastruktury drogowej. W związku z koniecznością rozwiązania problemów komunikacyjnych, powstała strategia rozwoju sieci drogowej na nadchodzące lata.

Strategia drogowa dla pomorskiego
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego poinformował, że 10 marca bieżącego roku miało miejsce spotkanie władz województwa pomorskiego z parlamentarzystami. Głównym tematem dyskusji była analiza stanu infrastruktury drogowej. W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy władz województwa, oprócz parlamentarzystów udział wzięli m.in. Marszałek Województwa Jan Kozłowski, Wojewoda Roman Zaborowski, a także dyrektor gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Franciszek Rogowicz.

Urzędnicy analizowali aktualny stan sieci dróg i rozmawiali o planach inwestycyjnych na najbliższe lata, które będą realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Samorząd województwa opracował już projekt Regionalnej strategii rozwoju transportu w województwie pomorskim na lata 2007-2020, jednak, niektóre zawarte w niej założenia, będą musiały być poparte nie tylko działaniami ze strony samorządu województwa, ale także ze strony parlamentarzystów.

Wśród priorytetów województwa znalazły się m.in. działania mające na celu zmianę klasy odcinka drogi wojewódzkiej nr 216 z Redy do Władysławowa na drogę krajową, dzięki czemu będzie możliwa realizacja Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej z budżetu państwa. Ważną inwestycją będzie także budowa nowej drogi krajowej (tzw. korytarza kaszubskiego biegnącego z Lęborka przez Kościerzynę, aż do Chojnic), w ciągu której znajdą się odcinki dróg wojewódzkich nr 214, 235 i 212. Dzięki temu zostałby uzupełniony system korytarzy transportowych w układzie północ - południe co jest naturalną konsekwencją budowy pełnej sieci sprawnych połączeń drogowych.

Podobne wiadomości:

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Co z trasą S6 na Pomorzu?

Polskie drogi 2016-12-06

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Komentuj:

~cebulki 2010-07-27

Strategią drogi nr 216 w miejscowości Chałupy jest wykończenie tej drogi poprzez ciężkie betoniary i wypłoszenie ostatniego wczsowicza! Brawo! Wczasowicz

~osskaa 2008-03-17

Hehe, spotkali się z parlamentarzystami, którzy nie przyszli, albo mieli pretensje, że projekty są źle przygotowane. Lokalne gazety to opisywały. Ciekawe, co się dzieje z Mostem na Wiśle w Kwidzynie, Drogą S6 (Trasą Lęborską) i modernizacją DK22? To pięknie pisać o planach na 2020, kiedy Panowie ci będą już stetryczałymi piernikami i na szczęście nie będą się zajmować niczym poza oglądaniem tv we własnym domu.

~,,Dolnoślązak ''. 2008-03-17

DRODZY ZIOMKOWIE ; To schody do europy !! ale za co płacimi podatki drogowe,, To kierowcom powinni dopłacać za zniszczone samochody i utrudnienia w ruchu kołowym - (odszkodowania). TYM SAMYM ZAGRAŻAJĄ życiu zdrowiu, wszystkim użytkowników tej drógi. TO ABSURD I WSTYD dla rządzącyh !!!! Ta droga wytrzymała 70 lat. i można jeżdzić bez remontu.

~Chojniczanin 2008-03-16

Dokładnie, niech najpierw zabiorą się za zniszczoną DK22, bo to już jest koszmar! Takie piękne miasto(Chojnice) a taka brzydka droga wlotowa! To już jest wstyd i kpina!!!

~Pomorzanin 2008-03-15

A może tzw. "parlamentarzyści pomorscy" zabraliby się wreszcie za lobbowanie w sprawie DK 22 na odcinku Chojnice - Starogard Gdański, hm? Przecież te płyty betonowe to jeszcze Hitler kładł w czasie okupacji (i może dlatego da się jeszcze po niej przejechać). Ale teraz to tylko niszczeje - tragedia! Jest jak na A4 pod Wrocławiem jeszcze kilka lat temu! :-(((

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.