mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strategia drogowa ministra

Strategia drogowa ministra

9 stycznia bieżącego roku, Minister Infrastruktury, Cezary Grabarczyk przedstawił Komisji Infrastruktury opracowaną dla resortu strategię. Wśród zamierzeń ministra, priorytetem są inwestycje związane z organizacją Euro 2012.

Strategia drogowa ministra
Podczas ostatnich 50 dni powstawał bilans, który ma określić stan Ministerstwa Infrastruktury. Cezary Grabarczyk oficjalnie przedstawił swoje zamierzenia, wśród których znajduje się realizacja rządowego planu budowy dróg i autostrad. Nowy rząd nie zamierza tworzyć kolejnych planów, będzie kontynuowany plan przygotowany przez Jerzego Polaczka. Przez najbliższe siedem lat powstanie ponad 2,8 tys. km dróg ekspresowych i 1,1 tys. km autostrad. Jak zapewnia Grabarczyk, większość z nich ma być gotowa do 2012 roku.

Minister przedstawił Komisji Infrastruktury także deklarację dotyczącą równorzędnego traktowania Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) jako systemu wykorzystywanego do budowy dróg. System PPP mógłby być stosowany nie tylko przy realizacji największych projektów, ale również przez samorządy do realizacji mniejszych inwestycji. W związku z tym trwają także prace nad ustawą koncesyjną, która ma pomóc podmiotom publicznym w nawiązywaniu współpracy z podmiotami prywatnymi. Efektem będzie możliwość wyboru przez inwestorów systemu w jakim będą realizować inwestycje.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~tini1 2008-01-29

S-8 przez Bełchatów

~Brzytwa KM 2008-01-28

Chyba niejeden zdaje sobie z tego sprawe, jakie to by mialo znaczenie dla Polski, gdyby te plany zakonczyly sie sukcesem. To jest tez duzo silniejsza pozycja Polski w wymiarze zarowno politycznym jak i ekonomicznym. To przeciez tylko kilka lat wzmozonego wysilku, chyba to nie jest dla Polski ciezar nie do udzwigniecia !

~marian 2008-01-27

Czy zdążymy na Euro 2012? Jeśli nareszcie nie ruszy z impetem rozwój infrastruktury dla wygody i dobra ludzkiego w Polsce, i nie wykorzysta się kompetentnie i uczciwie funduszy U E to NIE zdążymy!

~dobrze 2008-01-12

w koncu zrozumieli ze trzeba kontynuowac dalej a nie niszczyc dzielo poprzednikow. Chyba tylko dlatego ze wisi na nimi widmo niezorganizowanych me w pilce nogiej.

~astrolog 2008-01-10

Sluszna decyzja. Wazne jednak, by zmienilo sie podejscie urzednikow do inwestorow, by skrocono i uproszczono procedury, by ukrocic szalenstwo pseudoekologow, pieniaczy ktorzy wszystko blokuja, by zachecic kapital prywatny do inwestycji w trybie publiczo-prywatnym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.