mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strategiczne łączniki dla Rzeszowa

Strategiczne łączniki dla Rzeszowa

Połączenie ul. Podkarpackiej z Przemysłową oraz budowa łącznika do autostrady to jedne z dwóch największych i najważniejszych inwestycji dla Rzeszowa. Jeszcze w tym roku obydwie inwestycje zostaną zakończone.

Strategiczne łączniki dla Rzeszowa
Budowa łącznika od ronda im. Jacka Kuronia w kierunku węzła autostrady „Rzeszów Wschód” rozpoczęła się na wiosnę ubiegłego roku. Odcinek o długości 2,4 km od ronda do granic miasta finansuje miasto. To kwota ok. 70 mln zł z czego 60 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z kolei odcinek od granic miasta do węzła autostrady (ok. 1,5 km) jest finansowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja zostanie zakończona w jesieni br.

W zakres robót wchodzi budowa dróg dojazdowych, budowa dwupoziomowych skrzyżowań – wiaduktów, przepustów, wykonanie nasadzeń zieleni; budowa barier energochłonnych, budowa kanalizacji deszczowej i urządzeń oczyszczających; budowa oświetlenia drogowego, przebudowa sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Trwa również budowa połączenia ulic Podkarpackiej z ul. Przemysłową. Obecnie budowany jest wiadukt kolejowy. W związku z tym ruch kolejowy na trasie Rzeszów – Jasło został zamknięty na okres 3 miesięcy. Wiadukt będzie miał ponad 50 metrów długości. Koszt całej inwestycji to 34 mln zł z czego ponad 13 mln zł to pieniądze z funduszy europejskich. Inwestycja zakończy się w czerwcu br. Nowe połączenie powinno odciążyć skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego i Batalionów Chłopskich. W dodatku będzie ono częścią kolejnej nowej drogi, która połączy ul. Podkarpacką z węzłem drogi ekspresowej S-19 w Kielanówce. W tej chwili rozpoczęły się prace związane z opracowaniem programu funkcjonalno – użytkowego tego odcinka.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~lekki 2011-03-09

teraz dla Rz najważniejsza to będzie obwodnica zachodnia w kierunku na południe...!!! widzę że w ogóle wypadło z bieżących dyskusji....

~Jotgie 2011-03-09

Tylko czy dojedziemy przed EURO z Krakowa do Rzeszowa? Raczej...nie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando