mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Strategiczne łączniki dla Rzeszowa

Strategiczne łączniki dla Rzeszowa

Połączenie ul. Podkarpackiej z Przemysłową oraz budowa łącznika do autostrady to jedne z dwóch największych i najważniejszych inwestycji dla Rzeszowa. Jeszcze w tym roku obydwie inwestycje zostaną zakończone.

Strategiczne łączniki dla Rzeszowa
Budowa łącznika od ronda im. Jacka Kuronia w kierunku węzła autostrady „Rzeszów Wschód” rozpoczęła się na wiosnę ubiegłego roku. Odcinek o długości 2,4 km od ronda do granic miasta finansuje miasto. To kwota ok. 70 mln zł z czego 60 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z kolei odcinek od granic miasta do węzła autostrady (ok. 1,5 km) jest finansowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja zostanie zakończona w jesieni br.

W zakres robót wchodzi budowa dróg dojazdowych, budowa dwupoziomowych skrzyżowań – wiaduktów, przepustów, wykonanie nasadzeń zieleni; budowa barier energochłonnych, budowa kanalizacji deszczowej i urządzeń oczyszczających; budowa oświetlenia drogowego, przebudowa sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Trwa również budowa połączenia ulic Podkarpackiej z ul. Przemysłową. Obecnie budowany jest wiadukt kolejowy. W związku z tym ruch kolejowy na trasie Rzeszów – Jasło został zamknięty na okres 3 miesięcy. Wiadukt będzie miał ponad 50 metrów długości. Koszt całej inwestycji to 34 mln zł z czego ponad 13 mln zł to pieniądze z funduszy europejskich. Inwestycja zakończy się w czerwcu br. Nowe połączenie powinno odciążyć skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego i Batalionów Chłopskich. W dodatku będzie ono częścią kolejnej nowej drogi, która połączy ul. Podkarpacką z węzłem drogi ekspresowej S-19 w Kielanówce. W tej chwili rozpoczęły się prace związane z opracowaniem programu funkcjonalno – użytkowego tego odcinka.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Salon genewski – nowości Peugeota

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~lekki 2011-03-09

teraz dla Rz najważniejsza to będzie obwodnica zachodnia w kierunku na południe...!!! widzę że w ogóle wypadło z bieżących dyskusji....

~Jotgie 2011-03-09

Tylko czy dojedziemy przed EURO z Krakowa do Rzeszowa? Raczej...nie...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.