mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stryków – miasto po drodze

Stryków – miasto po drodze

Stryków, niewielkie miasteczko w województwie łódzkim, w ostatnim czasie zyskało na znaczeniu. Głównie dzięki temu, że krzyżują się tu główne drogi – autostrada A1 i autostrada A2. Dodatkowo w ostatnich dniach otwarto obwodnicę Strykowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 708. Dzięki temu niemal „wszystkie drogi prowadzą do Strykowa”, a miasto rozkwita.

Stryków – miasto po drodze

Od połowy listopada kierowcy mogą już jeździć autostradą A1 na odcinku Stryków - Kowal. Dzięki zakończeniu tej inwestycji Stryków stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na mapie Europy. Dodatkowo nowootwarta droga wojewódzka nr 708 stanowi ważny element komunikacyjny w regionie bo zapewnia połączenie z autostradami A2 i A1.

Budowa obwodnicy Strykowa była częścią największego zadania inwestycyjnego realizowanego w ostatnich latach przez Łódzki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Rozbudowa trasy 708 na odcinku z Ozorkowa poprzez Warszyce - Stryków do Niesułkowa trwała od 2010 roku, a projekt wart 122 mln zł, zrealizowano dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 (ponad 99 mln zł).

fot. ZDW Łódź

Jak przypomina Marcin Nowicki, rzecznik ZDW w Łodzi - inwestycję podzielono na cztery odcinki: Ozorków-Warszyce (10,6 km), Warszyce-Styków (11,3 km), obwodnica Strykowa (2,8 km), Styków - Niesułków (5,2 km). Łącznie rozbudowie poddano prawie 30 km drogi, w tym droga uzyskała nowy ślad dzięki obwodnicy, która pozwoliła na wyprowadzeniu ruchu pojazdów z jadących z Brzezin i Ozorkowa poza miasto Stryków. Zabieg ten pozwolił również uwolnić nowe tereny inwestycyne w samym Strykowie.

Obwodnica rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ulicy Ozorkowskiej z ulicą Kolejową - dalej na wschód do skrzyżowania z ulicą Zakładową, na południowy-wschód do drogi krajowej nr 14 (ulica Warszawska) oraz ulicy Zlotowej. Obwodnica kończy się dochodząc do ulicy Brzezińskiej przed wiaduktem na trasie 708 (nad autostradą A1).

                                            - Droga nr 708 stanowi naturalną północno – wschodnią obwodnicę aglomeracji łódzkiej. Inwestycja wpisuje się w cele dróg krajowych łącząc dwie z nich, nr 1 i nr 14, a cała zmodernizowana droga łączy dodatkowo drogę nr 72. Rozbudowa trasy poprawiła stan sieci transportowej województwa i bezpieczeństwo ruchu drogowego, a w jego północnej części wzmocniła powiązanie układu regionalnego województwa z transeuropejską siecią transportową TEN-T, ułatwi realizację strategicznego ponadregionalnego centrum logistycznego realizowanego w rejonie Strykowa – dodaje Nowicki.

Tak więc mały Stryków korzysta ze swojego położenia.  Jest doskonałym miejscem na lokowanie inwestycji. Zyskują na tym mieszkańcy bo bezrobocia niemal nie ma, a i coraz więcej pieniędzy wpływa do gminy.


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.