mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Stryków – miasto po drodze

Stryków – miasto po drodze

Stryków, niewielkie miasteczko w województwie łódzkim, w ostatnim czasie zyskało na znaczeniu. Głównie dzięki temu, że krzyżują się tu główne drogi – autostrada A1 i autostrada A2. Dodatkowo w ostatnich dniach otwarto obwodnicę Strykowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 708. Dzięki temu niemal „wszystkie drogi prowadzą do Strykowa”, a miasto rozkwita.

Stryków – miasto po drodze

Od połowy listopada kierowcy mogą już jeździć autostradą A1 na odcinku Stryków - Kowal. Dzięki zakończeniu tej inwestycji Stryków stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na mapie Europy. Dodatkowo nowootwarta droga wojewódzka nr 708 stanowi ważny element komunikacyjny w regionie bo zapewnia połączenie z autostradami A2 i A1.

Budowa obwodnicy Strykowa była częścią największego zadania inwestycyjnego realizowanego w ostatnich latach przez Łódzki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Rozbudowa trasy 708 na odcinku z Ozorkowa poprzez Warszyce - Stryków do Niesułkowa trwała od 2010 roku, a projekt wart 122 mln zł, zrealizowano dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 (ponad 99 mln zł).

fot. ZDW Łódź

Jak przypomina Marcin Nowicki, rzecznik ZDW w Łodzi - inwestycję podzielono na cztery odcinki: Ozorków-Warszyce (10,6 km), Warszyce-Styków (11,3 km), obwodnica Strykowa (2,8 km), Styków - Niesułków (5,2 km). Łącznie rozbudowie poddano prawie 30 km drogi, w tym droga uzyskała nowy ślad dzięki obwodnicy, która pozwoliła na wyprowadzeniu ruchu pojazdów z jadących z Brzezin i Ozorkowa poza miasto Stryków. Zabieg ten pozwolił również uwolnić nowe tereny inwestycyne w samym Strykowie.

Obwodnica rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ulicy Ozorkowskiej z ulicą Kolejową - dalej na wschód do skrzyżowania z ulicą Zakładową, na południowy-wschód do drogi krajowej nr 14 (ulica Warszawska) oraz ulicy Zlotowej. Obwodnica kończy się dochodząc do ulicy Brzezińskiej przed wiaduktem na trasie 708 (nad autostradą A1).

                                            - Droga nr 708 stanowi naturalną północno – wschodnią obwodnicę aglomeracji łódzkiej. Inwestycja wpisuje się w cele dróg krajowych łącząc dwie z nich, nr 1 i nr 14, a cała zmodernizowana droga łączy dodatkowo drogę nr 72. Rozbudowa trasy poprawiła stan sieci transportowej województwa i bezpieczeństwo ruchu drogowego, a w jego północnej części wzmocniła powiązanie układu regionalnego województwa z transeuropejską siecią transportową TEN-T, ułatwi realizację strategicznego ponadregionalnego centrum logistycznego realizowanego w rejonie Strykowa – dodaje Nowicki.

Tak więc mały Stryków korzysta ze swojego położenia.  Jest doskonałym miejscem na lokowanie inwestycji. Zyskują na tym mieszkańcy bo bezrobocia niemal nie ma, a i coraz więcej pieniędzy wpływa do gminy.


Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando