mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Suwałki uspokojone, Augustów niepewny

Suwałki uspokojone, Augustów niepewny

Pod koniec lutego bieżącego roku miało miejsce spotkanie władz Suwałk z dyrekcją białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozmowy dotyczyły przygotowań do przebudowy drogi krajowej nr 8.

Suwałki uspokojone, Augustów niepewny
Podczas spotkania z przedstawicielami białostockiego oddziału GDDKiA poruszono temat modernizacji drogi krajowej nr 8 przebiegającej przez Suwałki i Augustów. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim przygotowań do budowy obwodnicy Suwałk, które tak samo jak Augustów cierpią z powodu ciężkiego ruchu tranzytowego. Spotkanie zorganizowali samorządowcy po tym, jak dowiedzieli się o czasowym zawieszeniu prac projektowych. Miało to związek z brakiem ustaleń, co do przebiegu obwodnicy Augustowa, gdyż obie inwestycje mają się łączyć właśnie na przedmieściach Suwałk.

Na rozwiązanie problemu i wznowienie prac czekał cały region. Jerzy Doroszkiewicz, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA, przedstawił punkt po punkcie harmonogram prac przygotowawczych. Według niego w połowie tego roku zostanie złożony wniosek o decyzję środowiskową, a w pierwszym kwartale 2011 roku uzyskane zostanie zezwolenie na realizację inwestycji. Droga będzie budowana w latach 2011-2013.

Dyrektor zwrócił też uwagę, że kolejne poprawki w związku ze zgłaszanymi nowymi potrzebami miasta, negatywnie rzutują na terminowość poszczególnych etapów prac przygotowawczych. Dyrektor oddziału nie mógł niestety podać szczegółów dotyczących przyszłej obwodnicy Augustowa, czego domagali się samorządowcy z tego regionu. Przedstawiciele komitetów protestacyjnych z Augustowa zapowiedzieli dalsze protesty.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross