mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Suwałki uspokojone, Augustów niepewny

Suwałki uspokojone, Augustów niepewny

Pod koniec lutego bieżącego roku miało miejsce spotkanie władz Suwałk z dyrekcją białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozmowy dotyczyły przygotowań do przebudowy drogi krajowej nr 8.

Suwałki uspokojone, Augustów niepewny
Podczas spotkania z przedstawicielami białostockiego oddziału GDDKiA poruszono temat modernizacji drogi krajowej nr 8 przebiegającej przez Suwałki i Augustów. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim przygotowań do budowy obwodnicy Suwałk, które tak samo jak Augustów cierpią z powodu ciężkiego ruchu tranzytowego. Spotkanie zorganizowali samorządowcy po tym, jak dowiedzieli się o czasowym zawieszeniu prac projektowych. Miało to związek z brakiem ustaleń, co do przebiegu obwodnicy Augustowa, gdyż obie inwestycje mają się łączyć właśnie na przedmieściach Suwałk.

Na rozwiązanie problemu i wznowienie prac czekał cały region. Jerzy Doroszkiewicz, dyrektor białostockiego oddziału GDDKiA, przedstawił punkt po punkcie harmonogram prac przygotowawczych. Według niego w połowie tego roku zostanie złożony wniosek o decyzję środowiskową, a w pierwszym kwartale 2011 roku uzyskane zostanie zezwolenie na realizację inwestycji. Droga będzie budowana w latach 2011-2013.

Dyrektor zwrócił też uwagę, że kolejne poprawki w związku ze zgłaszanymi nowymi potrzebami miasta, negatywnie rzutują na terminowość poszczególnych etapów prac przygotowawczych. Dyrektor oddziału nie mógł niestety podać szczegółów dotyczących przyszłej obwodnicy Augustowa, czego domagali się samorządowcy z tego regionu. Przedstawiciele komitetów protestacyjnych z Augustowa zapowiedzieli dalsze protesty.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech