mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Świdnickie drogi z dofinansowaniem

Świdnickie drogi z dofinansowaniem

Powiat świdnicki uzyska dofinansowanie z UE dla projektu w ramach ZPORR "Przebudowa drogi powiatowej nr 3396 D na odcinku Mielęcin-Łażany". Dla powiatu jest to bardzo ważny odcinek stanowiący część najkrótszego połączenia pomiędzy krajową 5 (Wrocław - Bolków i do przejścia granicznego w Lubawce) a drogą nr 35 (Wrocław- Wałbrzych i do przejścia granicznego w Golińsku).

Jest to także element najkrótszego połączenia drogowego pomiędzy stolicą powiatu Świdnicą a autostradą A4. Lokalnie łączy on powiaty: świdnicki i średzki. Dodatkowo dla miejscowości położonych na południe od Świdnicy, stanowi połączenie z często uczęszczaną drogą krajową nr 5 i autostradą A4. 

Z początkiem lutego została zawarta umowa między Powiatem a Wojewodą Dolnośląskim na realizację projektu. Zgodnie z umową projekt zostanie dofinansowany w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Zakłada się, że całość inwestycji wyniesie 10 mln zł - ostateczne kwoty będą znane jednak po zakończeniu postępowań przetargowych. 

"W tej chwili przeprowadziliśmy postępowanie przetargowe i wyłoniliśmy wykonawcę na realizację inwestycji. Zaprojektuje on i przeprowadzi roboty budowlane związane z budową drogi. Koszt wykonania projektu i budowy drogi to kwota 6,5 mln zł. Wykonawcą zostało Konsorcjum, które tworzy nasza rodzima firma: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Trak" z Sędzisława Jesteśmy na etapie przygotowania kolejnego postępowania przetargowego na wyłonienie inżyniera kontraktu. Mamy także otrzymać ponad 6 mln zł na realizowany wspólnie z miastem Świdnica projekt obejmujący przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego" - informuje Monika Żmijewska, rzecznik prasowy starostwa powiatu świdnickiego. 

Dzięki realizacji tych zadań zwiększy się atrakcyjność terenów inwestycyjnych w rejonie oraz poprawiona zostanie komunikacja w żarowskiej podstrefie WSSE Inwest Park.

Przeczytaj także:

Fundusze UE drogą do dróg (2006-01-10)

22 mln zł na budowę drogi do A4 (2006-03-15)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.