mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Świdnickie drogi z dofinansowaniem

Świdnickie drogi z dofinansowaniem

Powiat świdnicki uzyska dofinansowanie z UE dla projektu w ramach ZPORR "Przebudowa drogi powiatowej nr 3396 D na odcinku Mielęcin-Łażany". Dla powiatu jest to bardzo ważny odcinek stanowiący część najkrótszego połączenia pomiędzy krajową 5 (Wrocław - Bolków i do przejścia granicznego w Lubawce) a drogą nr 35 (Wrocław- Wałbrzych i do przejścia granicznego w Golińsku).

Jest to także element najkrótszego połączenia drogowego pomiędzy stolicą powiatu Świdnicą a autostradą A4. Lokalnie łączy on powiaty: świdnicki i średzki. Dodatkowo dla miejscowości położonych na południe od Świdnicy, stanowi połączenie z często uczęszczaną drogą krajową nr 5 i autostradą A4. 

Z początkiem lutego została zawarta umowa między Powiatem a Wojewodą Dolnośląskim na realizację projektu. Zgodnie z umową projekt zostanie dofinansowany w wysokości 75% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Zakłada się, że całość inwestycji wyniesie 10 mln zł - ostateczne kwoty będą znane jednak po zakończeniu postępowań przetargowych. 

"W tej chwili przeprowadziliśmy postępowanie przetargowe i wyłoniliśmy wykonawcę na realizację inwestycji. Zaprojektuje on i przeprowadzi roboty budowlane związane z budową drogi. Koszt wykonania projektu i budowy drogi to kwota 6,5 mln zł. Wykonawcą zostało Konsorcjum, które tworzy nasza rodzima firma: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych "Trak" z Sędzisława Jesteśmy na etapie przygotowania kolejnego postępowania przetargowego na wyłonienie inżyniera kontraktu. Mamy także otrzymać ponad 6 mln zł na realizowany wspólnie z miastem Świdnica projekt obejmujący przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego" - informuje Monika Żmijewska, rzecznik prasowy starostwa powiatu świdnickiego. 

Dzięki realizacji tych zadań zwiększy się atrakcyjność terenów inwestycyjnych w rejonie oraz poprawiona zostanie komunikacja w żarowskiej podstrefie WSSE Inwest Park.

Przeczytaj także:

Fundusze UE drogą do dróg (2006-01-10)

22 mln zł na budowę drogi do A4 (2006-03-15)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe dolnoslaskie

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.