mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Świętokrzyscy drogowcy o drogach

Świętokrzyscy drogowcy o drogach

Podczas spotkania w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim z samorządowcami dyskutowano m.in. o jak najlepszym wykorzystaniu środków unijnych w latach 2007-2013 oraz planowanych inwestycjach drogowych w województwie.

Podczas zorganizowanej konferencji prasowej świętokrzyski oddział GDDKiA zaprezentował najbliższe plany związane z rozwojem infrastruktury drogowej w regionie.

"W tym roku zamierzamy przeprowadzić trzy inwestycje. To: obwodnica Ożarowa (droga nr 74), węzeł Kielce - Północ (droga nr 7 i 73) oraz kontynuacja węzła w Skarżysku Kamiennej(droga nr 42). Rozpoczynamy także prace przygotowawcze i projektowe odnośnie drogi krajowej nr 7 celem przystosowania jej do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej. Łączna długość odcinka objętego pracami wynosi blisko 90 km"- poinformowała Ewa Sajor, GDDKiA O/Kielce. "Najnowsze badania wykazały, że jest to trzecia pod względem natężenia ruchu droga w Polsce. To mówi samo za siebie" - podkreślił Jacek Bojarowicz, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Na prace przygotowawcze przeznaczone zostało 20 mln zł.

Tyle samo wyniesie koszt obwodnicy Ożarowa. "Na węzeł w Skarżysku-Kamiennej przeznaczymy w tym roku blisko 13 mln zł, a koszt węzła "Północ", największej inwestycji w regionie wyniesie około 160 mln zł - dodała Ewa Sajor. Zapowiedziała także, że w tym roku wykonane będą odnowy dróg na łącznej długości ponad 60 km za kwotę 80 mln zł.

Przeczytaj także:

Rozbudowa krajowej siódemki (2005-12-19)

Droga 74 pilnie potrzebna (2005-09-29)

Inwestycje w świętokrzyskim (2005-06-23)

Tematy w artykule: inwestycje drogowe swietokrzyskie

Podobne wiadomości:

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Zmiany w ruchu na drodze S7

Zmiany w ruchu na drodze S7

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.