mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Świętokrzyskie: Raków będzie miał obwodnicę

Świętokrzyskie: Raków będzie miał obwodnicę

Do końca października 2013 roku Skanska wybuduje obwodnicę Rakowa (woj. świętokrzyskie) o długości ponad 2,5 km. Inwestycja ma wartość niemal 15 mln zł brutto. Budowa obwodnicy pozwoli na wyprowadzenie z Rakowa ciężkiego ruchu samochodowego i poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

Świętokrzyskie: Raków będzie miał obwodnicę
Prace obejmą budowę jezdni obwodnicy o szerokości 7 m oraz obiektów inżynierskich: przepustów i zbiorników infiltrująco-odparowujących, a także przebudowę sieci wodociągowych, telekomunikacyjnych, sanitarnych i elektroenergetycznych. Wykonawca prac - firma Skanska zbuduje również dwa ronda na skrzyżowaniach z drogą wojewódzką nr 764 (przed i za Rakowem) i rondo na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 756, a także parking dla samochodów ciężarowych i osobowych przystosowany do zamontowania wagi ważącej pojazdy ciężarowe. W ramach inwestycji powstanie też skrzyżowanie z drogą powiatową (ul. Antoniowska) oraz drogi gospodarcze do działek sąsiadujących z obwodnicą.

Roboty planujemy rozpocząć we wrześniu – mówi Ryszard Szczuka, Kierownik Budowy, Skanska. - W pierwszym etapie prac zajmiemy się wycinką lasu, robotami ziemnymi i inżynierskimi oraz wykonaniem podbudowy nawierzchni oraz robotami związanymi z przebudową uzbrojenia terenu. Budowa i przebudowa skrzyżowań będą wykonywane w przyszłym roku, aby nie utrudniać komunikacji w okresie zimowym.

Skanska będzie wykonywać prace przy ruchu otwartym dla użytkowników dróg. - Podczas realizacji zadań zapewnimy najwyższe środki bezpieczeństwa. Zastosujemy bariery drogowe, wygrodzenia oraz stały nadzór budowlany – mówi Jacek Migała, Menadżer Projektu, Skanska.

Inwestorem projektu jest Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach.

Podobne wiadomości:

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Polskie drogi 2016-06-06

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.