mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Świętokrzyskie drogi w 2008 r.

Świętokrzyskie drogi w 2008 r.

W przyszłym roku w województwie Świętokrzyskim dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej mają ruszyć kolejne inwestycje drogowe. Największą z nich będzie przebudowa drogi krajowej nr 7 ze Skarżyska do Występy.

Świętokrzyskie drogi w 2008 r.
Na rok 2008 drogowcy przewidują rozpoczęcie kilku ważnych inwestycji. Najbardziej rozkopana będzie droga krajowa numer 7. Przez zimę ma trwać budowa skrzyżowania dróg krajowych nr 7 i 73 w rejonie Kielc, która będzie kosztować 210 mln zł. Jednak najważniejsza i najdroższa inwestycja, warta 400 mln zł, związana z przebudową drogi krajowej nr 7 na odcinku Skarżysko – Występa rozpocznie się w połowie 2008 roku. Ogłoszenie przetargu na budowę tego odcinka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada na marzec przyszłego roku.

GDDKiA przygotowuje się także do sześciu innych, dużych inwestycji, m.in. budowy drugiej jezdni obwodnicy Kielc wraz z węzłem w Niewachlowie, modernizacji drogi krajowej nr 7 od Jędrzejowa do granic województwa oraz budowy obwodnicy Parszowa w ciągu drogi krajowej nr 42. GDDKiA planuje także budowę drugiego mostu w Sandomierzu oraz przebudowę drogi krajowej nr 74 z Kielc do Cedzyny.

Także Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich zapowiada na przyszły rok inwestycje drogowe. Jeszcze w tym roku powinna zakończyć się modernizacja dróg na odcinkach Górno - Krajno i Wola Jachowa - Bieliny. Są to inwestycje realizowane w ramach unijnego Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Prace trwają też na budowie 10 km odcinka obwodnicy Małogoszczy razem z drogą do Mniszka.
W przyszłym roku kontynuowana będzie m.in. modernizacja wiaduktów i dwupasmowej drogi Kielce - Chęciny. Na modernizację czekają także m.in. droga z Huty Nowej do Ostrowca razem z budową obwodnicy Nowej Słupi, droga Busko - Kazimierza Wielka oraz przejazd przez Górki Szczukowskie w kierunku Włoszczowy, jednak rozpoczęcie prac nastąpi dopiero po podpisaniu Regionalnego Programu Operacyjnego, gdyż w tej chwili nie można wykorzystać wszystkich środków unijnych przeznaczonych na drogi.

W podobnej sytuacji znalazł się Miejski Zarząd Dróg w Kielcach. Na dofinansowanie z Unii Europejskiej czeka wiele inwestycji. Nareszcie ruszyć ma modernizacja mostu Herbskiego, który od lat jest w fatalnym stanie. Większość prac ma zostać wykonana w 2008 roku. W przyszłym roku na dofinansowanie z Unii czeka m.in. modernizacja ul. Ściegiennego łącznie z przebudową skrzyżowania z ul. Posłowicką, modernizacja ul. Krakowskiej, budowa ul. Nowosilnicznej od Warszawskiej do pl. św. Wojciecha oraz przebudowa skrzyżowania ul. Nowy Świat i al. IX Wieków.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Usterki w Volvo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~bodek 2008-01-13

a co z ul. Ściegiennego w Kielcach, w kierunku Morawicy /73/. Ta droga nie nadaje się do użytku. Korki, w godzinach rannych i popołudniowych - są aż do Bilczy. Nigdzie nie ma wzmianki o rozbudowie tego odcinka. Przecież są na to pieniądze. Pora coś z tym zrobić.

~do gościa 2007-12-19

odnośnie Gosiewskiego i poparcia dla PIS - lecz się z tego kolego, przez takie pomysły jak twój w następnych wyborach nikt nie zagłosuje na PO w świętokrzyskim

~gość 2007-12-06

W podziekowaniu za Gosiewskiego i ogromne poparcie dla PIS, to wojewodztwo nie powinno miec budowanych ZADNYCH nowych drog!

~Galicyjak 2007-12-04

A mosty przez Wisłę w Nowym Korczynie i Połańcu? Komunkacja z Małpolską dalej będzie jak za Austro-Węgier? O autostradzie do Włoszczowy przez grzeczność już nie wspomnę.

~astrolog 2007-12-03

Mam nadzieje, ze "siodemka" bedzie budowana jako droga dwupasmowa od Jedrzejowa az do Krakowa. Przynajmniej odcinek od Slomnikow do Krakowa powinien byc dwupasmowy. Teraz wjazd do Krakowa od polnocy to prawdziwa meka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.