mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Świętokrzyskie krajówki z nową nawierzchnią

Świętokrzyskie krajówki z nową nawierzchnią

Kolejne pięć odcinków dróg krajowych na terenie województwa świętokrzyskiego o łącznej długości 15 km ma nową nawierzchnię. Zakończyły się tegoroczne remonty prowadzone na drogach krajowych. Ich łączny koszt to około 12 mln złotych.

Świętokrzyskie krajówki z nową nawierzchnią
W listopadzie zakończyły się remonty odcinków:

- drogi krajowej nr 42 Wyszyna Fałkowska - Ruda Maleniecka (4,2 km)

- drogi krajowej nr 42 skrzyżowanie z drogą 74 ?- Dęba (3,3 km)

- drogi krajowej nr 78 Zdanowice - Prząsław (5,7 km)

- drogi krajowej nr 9 ulica Zagłoby w Ostrowcu (1 km)

- Remonty obejmowały sfrezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowej. Wymienione zostały dwie warstwy nawierzchni. Tym samym przestały obowiązywać zmiany organizacji ruchu wprowadzone na czas robót. Aktualnie w niektórych miejscach mogą trwać ostatnie prace porządkowe. Ponadto w październiku zakończył się remont drogi krajowej nr 74 w obrębie obciążonego ruchem skrzyżowania w Górnie. Droga na odcinku o długości około pół kilometra zyskała dwie nowe warstwy nawierzchni, oznakowanie poziome, wyremontowane zostały także pobocza, chodniki i zatoki autobusowe w obrębie inwestycji. Remont rozpoczął się w lipcu, a zasadnicze prace zakończyły się w październiku. Skrzyżowanie drogi krajowej nr 74 w Górnie z drogą wojewódzką 752 do Bodzentyna jest wyjątkowo obciążone ruchem. Tak gruntowny remont, polegający między innymi na wzmocnieniu nawierzchni, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku - - informuje GDDKiA.
Tematy w artykule: swietokrzyskie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Zmiany w ruchu na drodze S7

Zmiany w ruchu na drodze S7

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross