mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > System e-myta działa

System e-myta działa

Elektroniczny system poboru opłat viaTOLL został uruchomiony dziś w nocy. Opłatę elektroniczną za korzystanie z sieci 1560 km wybranych odcinków dróg krajowych, ekspresowych i autostrad zarządzanych przez GDDKiA zobowiązani są wnosić kierowcy pojazdów i zespołów pojazdów o DMC powyżej 3,5 t oraz autobusów, niezależnie od ich DMC.

System e-myta działa
Korzystanie z systemu viaTOLL jest obowiązkowe dla pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów i mikrobusów przewożących powyżej 9 osób poruszających się po wybranych drogach. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 22.03.2011 r., system obowiązuje na wskazanych w nim odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych.

Wykonawca systemu, firma Kapsch jest zobowiązana kontraktem m.in. do  utrzymania sprawności systemu i do zapewnienia poboru opłaty elektronicznej na wszystkich drogach wskazanych w rozporządzeniu. Kontrakt przewiduje, że wszelkie szkody Skarbu Państwa wynikające z uchybień w funkcjonowaniu systemu, zostaną pokryte przez wykonawcę.

Za poruszanie się po drogach objętych systemem bez wniesienia opłaty, a także za niesprawne urządzenie viaBox lub jego brak Inspektorzy Transportu  Drogowego mogą nałożyć na prowadzącego pojazd karę administracyjną w wysokości nawet 3 tysięcy złotych. Za niepełną opłatę bądź wprowadzenie do urządzenia złych danych pojazdu kara może wynieść 1,5 tys. zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Tradycyjnyczyodjechany–cz.4:AudiA1iA3...

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Ozz 2011-08-08

Aplikacja viaTOLL Kalkulator dostępna w App Store Wszystkim użytkownikom viaTOLL polecam aplikację viaTOLL Kalkulator. Pozwala on użytkownikom korzystającym z systemu płatnych dróg w Polsce obliczyć koszt przejazdu w zależności od wagi pojazdu, klasy emisji EURO oraz typu drogi. Więcej informacji na stronie [5 punkt regulaminu] oraz w sklepie iTunes.

~stary wyga kierowca 2011-07-08

I co - nikt się nie wnerwia, że płaci w każdym litrze potworny podatek drogowy za korzystanie z dróg publicznych i drugi raz za to samo płaci poprzez e-myto ????? Wolno tak dwa razy kasować obywatela za to samo ???? Nawiasem mówiąc płatne autostrady są też publiczne, choć niestety nie wszystkie ........

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.