mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Sytuacja na drogach w okresie Wszystkich Świętych

Sytuacja na drogach w okresie Wszystkich Świętych

W okresie świątecznym 1 - 4 listopada 2012 r. spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach. Kierowców samochodów ciężarowych będzie obowiązywał zakaz ruchu. Dla zminimalizowania utrudnień wszędzie, gdzie będzie to możliwe, wstrzymane będą prace remontowe. Poprawę sytuacji na drogach zapewniło też oddanie do ruchu przed 1 listopada blisko  100 km nowych dróg.

Sytuacja na drogach w okresie Wszystkich Świętych
Ostatnio oddano ponad 80-kilometrowy odcinek trasy S8 od granicy województwa mazowieckiego do Piotrkowa Trybunalskiego, wiadukt na węźle Radziejowice oraz kilometrowy odcinek drogi w rejonie Adamowic, węzeł Wiskitki w okolicy Żyrardowa łączący drogę krajową nr 50 z autostradą A2,  8 kilometrowy fragment S11 od węzła Poznań Północ do węzła Poznań Rokietnica.

Dla poprawy płynności ruchu na drogach w okresie świątecznym (1-4 listopada) zostały wstrzymane prace remontowe i modernizacje, tam gdzie to możliwe, a w miejscach, gdzie będzie taka konieczność, ruch jest sterowany ręcznie. W wielu miejscach prace remontowe przyspieszono, np.  na odcinku S8 od miejscowości Bąkowiec do Emilanów w woj. łódzkim, w województwie małopolskim na dk 28 w trzech miejscowościach Trzetrzewina, Biała Niżna, Gródek, zakończy się również remont przepustu na dk 28 w m. Raba Niżna. Na dk 12 w województwie łódzkim, na odc. Wadlew – Piotrków Trybunalski w m. Grabice w okresie 1-4.11 prace zostaną wstrzymane i będą udostępnione 2 pasy ruchu. Roboty zostaną wznowione po 4.11.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?
Nowy Hennessey Venom F5 rekordzistą prędkości?
300 mil na godzinę, czyli ponad 480km/h – czy z taką prędkością pojedzie najnowszy amerykański supersamochód?