mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szansa dla S7 i obwodnicy Radomia

Szansa dla S7 i obwodnicy Radomia

Są duże szanse na rozpoczęcie jeszcze w tym roku budowy odcinka trasy S-7 Radom (Jedlińsk) – Skarżysko-Kamienna. To jeden z liderów tzw. listy rezerwowej rządowego programu budowy dróg w latach 2011-2015.Trwają również zaawansowane prace nad zebraniem kompletnej dokumentacji na budowę obwodnicy Radomia.

Szansa dla S7 i obwodnicy Radomia
Istnieją realne szanse na budowę jeszcze w tym roku odcinka drogi krajowej S-7 Radom (Jedlińsk) – granica województwa mazowieckiego. Ta inwestycja znajduje się w załączniku 1a projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 i jest uważana za jeden z priorytetów. Ich finansowanie będzie się odbywało z funduszy zaoszczędzonych podczas procedur przetargowych na inne drogi.

Trwają również zaawansowane prace nad zebraniem kompletnej dokumentacji na budowę obwodnicy Radomia. Do 15 lutego 2011 r. spodziewane jest wydanie uzgodnienia przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, co umożliwiłoby wojewodzie podpisanie jeszcze w marcu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~ax 2011-02-08

taki bajzel to norma w komunistycznym kraju

~AdJ 2011-02-03

Słusznie napisałeś: Unia płaci - Unia wymaga. Dlatego albo podporządkowujemy się prawu unijnemu i korzystamy z dotacji, albo to prawo zlewamy i finansujemy inwestycje we własnym zakresie. Zakładanie przez urzędników, że uda się zlewać prawo Unii, a korzystać z dotacji jest szczytem optymizmu (lub ignorancji). Ale można też mieć pretensje do wszystkich dookoła zamiast samemu wnioski wyciągnąć.

~astrolog 2011-02-02

Slynna byla historia z motylem Modraszkiem w Zabierzowie kolo Krakowa, gdzie buduje sie centrum biznesowe i gdzie nasi wybitni ekolodzy znalezli bardzo rzadki, chroniony motyl Modraszek. Tyle, ze lokalni przyrodnicy nigdy go tam nie widzieli. Inwestycje wstrzymano, byla potezna afera. Zrobiono precyzyjne badania, zadnego motyla nie znaleziono ani tam, ani w okolicy. Co to jest zatem - powiadam? Ekologia? Czy medialny biznes i parcie na szklo?

~astrolog 2011-02-02

Mieszkam w tych okolichach i dobrze znam historie tej inwestycji. Oczywiscie. Popelniono blad. Pierwotnie inwestycja miala isc starym, zaplanowanym 30 lat wczesniej sladem, gdzie zarezerwowano teren pod budowe, ale podniosl sie straszny krzyk i protesty, wiec poprowadzona ja przez srodek lasu w Naturze 2000. Totalna glupota, bo droga jest nienaturalnie wygieta, ale trudno. Dyrekcja srodowiska zatwierdzila, byly uzgodnienia srodowiskowe i z mieszkancami, czyli proces prawny zostal formalnie przeprowadzony zgodnie z obowiazujacym w Polsce prawem, ale oczywiscie Unia placi, wiec jak sie zrobi zadyme i doniesie do Brukseli, to nie ma mowy, zeby nie mialo to konsekwencji na miejscu. A nasi dziarscy bohaterzy pokazuja sie we wszystkich mediach, jak to dzielnie bronia przyrody. Durczok ostatnio pisal o tym, ze na Slowacji i w Czechach powstaja wyciagi, inwestycje turystyczne. W Polsce nic, bo ekolodzy robia dym. Polacy maja wrodzone sklonnosci do pieniactwa i awanturnictwa i jesli prawo im to umozliwia - na pewno z tego skorzystaja - i to wlasnie czynia.

~AdJ 2011-02-02

A nie przyszło Ci do głowy, astrologu drogi, że być może wina leży również po stronie tych, którzy przez tyle lat nie nauczyli się tak przygotować inwestycje, żeby nikt się nie mógł do nich przyczepić? Reguły są znane, ale jakoś dziwnym sposobem głównie przez osoby zwane przez Ciebie ,,ekodebilami". Może w końcu czas wycofać się z podejścia typu ,,byle szybko", ,,jakoś to będzie" czy ,,może tym razem się uda" na rzecz czegoś bardziej profesjonalnego. Nie uważasz? W końcu są to inwestycje na lata.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.