mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szansa dla obwodnicy Szczecina

Szansa dla obwodnicy Szczecina

Były zarząd Szczecina pozostawia swoim następcom projekty inwestycyjne, które mogą być współfinansowane z unijnych funduszy o wartości około 500 mln euro - poinformował Zbigniew Zalewski, były wiceprezydent Szczecina. Wśród projektów znajduje się także obwodnica zachodnia Szczecina.

Zdaniem Zalewskiego, są spore szanse na uzyskanie wsparcia finansowego dla budowy obwodnicy zachodniej Szczecina. Warunkiem uzyskania takiej pomocy będzie jednak ujęcie inwestycji jako przedsięwzięcia realizowanego w ramach metropolitalnych funkcji Szczecina.

Obwodnica, która liczyć ma co najmniej 35 km w raz z mostem wiszącym między Policami a miejscowością Święta, będzie przedsięwzięciem ogromnym, bardzo kosztownym (co najmniej 1,3 mld zł) i przekraczającym możliwości miasta. Nie będzie więc to zwykła inwestycja miejska, lecz przedsięwzięcie o znaczeniu strategicznym dla regionu.

Uzyskanie dofinansowania z unii wymaga jednak mrówczej pracy związanej z przygotowaniem inwestycji. Inwestor (być może będzie to konsorcjum gmin zainteresowanych budową obwodnicy) musiałby doprowadzić do zmiany statusu dróg do Kołbaskowa, przez Police i Świętą aż do obwodnicy Goleniowa, uzyskać prawo do dysponowania gruntami i pozwolenie na budowę. To wymaga nie tylko wysiłku organizacyjnego, ale również olbrzymich wydatków nawet na poziomie przygotowania inwestycji.

Przeczytaj także:

Wsparcie dla zachodniej obwodnicy Szczecina (2006-02-17)

Nowe mosty w Szczecinie (2006-08-21)

S3 - autostradą? (2006-10-31)


Podobne wiadomości:

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~szrawa 2006-12-17

No bez przesady, w porównaqniu z innymi misastami np. Wrocławiem, drogi nie są aż tak dziurawe. A już nie piszcie, że nic się nie buduje: a ul. Przyjaciół Żołnierza, a Rondo na Gumieńcach, a budowa mostu i remont na Struga, czy wreszcie budowa mostów na Autostradzie Poznanskiej to nic?

~Kaz 2006-12-14

Nie przyjezdzajcie do szczecina, nie warto a w dodatku w ałtobusach śmierdzi wręcz cuchnie ! tabor jest przestarzały , nikt o nic nie dba, naprawde niewarto drogi mamy najgorsze w kraju, tak to prawda nic sie niedzieje.

~As 2006-12-13

A świstak siedzi i ......., w tym nieudolnym i dziurawym miescie nie potrafia zmodernizowac jednej ulicy, w roku 2006 nie pojawił sie nowy asfalt nigdzie nic nie budowano nic nie zrobiono. WIDZAC takie artykuły ogarnia mnie śmiech.Moze zbuduja ale w 2050. Amen.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando