mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szansa na Trasę Sucharskiego

Szansa na Trasę Sucharskiego

Jest szansa, że projekt budowy Trasy Sucharskiego w Gdańsku powróci na ministerialną listę najważniejszych inwestycji dla kraju.

W Warszawie z ministrem Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa Rafałem Wiecheckim rozmawiali włodarze Gdańska. „Spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze, uzyskaliśmy poparcie ministra dla Trasy Sucharskiego, jednego z najważniejszych projektów dla Gdańska i gdańskiego Portu” – mówił po spotkaniu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Trasa Sucharskiego i Obwodnica Południowa to ważne inwestycje nie tylko dla Gdańska, ale i dla całego kraju. „Trasa Sucharskiego i budowa tunelu pod Martwą Wisłą będzie idealnym uzupełnieniem dla Mostu Wantowego. Trasa będzie stanowić naturalne zaplecze dla gdańskich portów i stoczni, rozładuje ruch samochodów w całej aglomeracji gdańskiej, stanie się przedłużeniem powstającej autostrady A1. Warto podkreślić, że na liście projektów, które będą miały szanse być dofinansowane ze środków UE, znalazła się również modernizacja mostu kolejowego wzdłuż Mostu Wantowego” – podkreślał Paweł Adamowicz.

Akcja „Chcemy Trasy Sucharskiego” prowadzona przez Miasto Gdańsk i Gazetę Wyborczą spotkała się z szerokim poparciem parlamentarzystów i samorządowców Pomorza, reprezentujących wszystkie ugrupowania polityczne kraju. Do tej pory poparcie wpisania projektu na listę najważniejszych inwestycji dla kraju zapowiedzieli: Minister Rozwoju Regionalnego Grażyna Gęsicka, Minister Transportu Jerzy Polaczek oraz Minister Kancelarii Premiera Przemysław Gosiewski.

Przeczytaj także:

Trasa Sucharskiego ciąg dalszy, trudniejszy (2006-12-08)

250 mln euro na drogi do portu (2006-11-06)

Prace na gdańskim Podwalu Grodzkim (2006-08-07)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~astrolog 2007-01-03

Wiechecki - wracaj na trybuny dla kiboli, tam jest twoje miejsce, nie w ministerstwie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny
Nissan Qashqai po liftingu - poznaj polskie ceny
Najpopularniejszy kompaktowy crossover w Europie przeszedł gruntowną modernizację. Poza nowym wyglądem i jakością wykończenia wnętrza otrzymał pkaiet nowych technologii. Auto jest dostępne w polskich salonach od 79 750 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech