mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szansa na płd. wylot z Warszawy na Kraków i Katowice

Szansa na płd. wylot z Warszawy na Kraków i Katowice

Nowa propozycja służąca rozwiązaniu wieloletniego konfliktu związanego z protestami odnośnie lokalizacji przecięcia tras S7 i S8 na odcinku Salomea – Wolica - jest prezentowana podczas konsultacji społecznych 5 i 6 maja. Planowany termin realizacji inwestycji to IV kwartał 2009 – II kwartał 2012.

Szansa na płd. wylot z Warszawy na Kraków i Katowice

Powstała w oparciu o porozumienie wojewody mazowieckiego i warszawskiej GDDKiA. Podpisane porozumienie reguluje kwestie związane z połączeniem planowanej obwodnicy Magdalenki i Lesznowoli (w ramach drogi wojewódzkiej nr 721) z trasą S7/S8.

Propozycja zakłada budowę drogi ekspresowej S8 (wylot Katowice) na odcinku Salomea – Wolica, wraz z dwupoziomowym skrzyżowaniem z S7 (wylot na Kraków) – zgodnie z ubiegłoroczną decyzją środowiskową. Po ukończeniu przez podległy marszałkowi Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) nowego fragmentu drogi nr 721 (będącego obwodnicą Magdalenki i Lesznowoli), zostanie on połączony z trasą S7/ S8. GDDKiA sfinansuje w przyszłości budowę węzła łączącego obwodnicę z trasą. Planowany fragment dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 omijać będzie Raszyn i Janki. Połączy istniejące drogi krajowe S8 i S7 z projektowaną południową obwodnicą Warszawy, lotniskiem i Alejami Jerozolimskimi. Planowany termin realizacji inwestycji to IV kwartał 2009 – II kwartał 2012.

Wojewoda mazowiecki zwrócił się do mieszkańców z apelem o wycofanie protestów dotyczących budowy trasy S7/S8. Spowodowały one skierowanie sprawy decyzji lokalizacyjnej kolejno do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i NSA. NSA przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Nowa propozycja zakłada, że po umorzeniu zaskarżonej decyzji lokalizacyjnej i w zgodzie z już wydaną decyzją środowiskową, GDDKiA zwróci się do wojewody o wydanie nowej decyzji na realizację budowy S7/S8.


Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

W cenie trzech Ferrari

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~lukas 2009-05-09

Precz z pieniaczami ! Budujmy skrzyżowanie w magdalence i tyle !!!!

~NSA 2009-05-07

NSA zwrocil sprawe do ponownego rozpatrzenia. Czy nie byloby szybciej gdyby NSA po znalezieniu nieprawidlowosci wydal wyrok a nie nakazywal jej ponowne rozpatrzenie?

~Nie blokować !!! 2009-05-06

kurcze wszyscy chcieliby szybko i sprawnie dojeżdżać do wawy i wracać po pracy do domu ale protesty i protesty, ludzie muszą zrozumieć, że drogi w 21 wieku to podstawa, a jak chcesz mieć ciszę i spokój to w Bieszczady sio !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.