Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szansa na płd. wylot z Warszawy na Kraków i Katowice

Szansa na płd. wylot z Warszawy na Kraków i Katowice

Nowa propozycja służąca rozwiązaniu wieloletniego konfliktu związanego z protestami odnośnie lokalizacji przecięcia tras S7 i S8 na odcinku Salomea – Wolica - jest prezentowana podczas konsultacji społecznych 5 i 6 maja. Planowany termin realizacji inwestycji to IV kwartał 2009 – II kwartał 2012.

Szansa na płd. wylot z Warszawy na Kraków i Katowice

Powstała w oparciu o porozumienie wojewody mazowieckiego i warszawskiej GDDKiA. Podpisane porozumienie reguluje kwestie związane z połączeniem planowanej obwodnicy Magdalenki i Lesznowoli (w ramach drogi wojewódzkiej nr 721) z trasą S7/S8.

Propozycja zakłada budowę drogi ekspresowej S8 (wylot Katowice) na odcinku Salomea – Wolica, wraz z dwupoziomowym skrzyżowaniem z S7 (wylot na Kraków) – zgodnie z ubiegłoroczną decyzją środowiskową. Po ukończeniu przez podległy marszałkowi Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (MZDW) nowego fragmentu drogi nr 721 (będącego obwodnicą Magdalenki i Lesznowoli), zostanie on połączony z trasą S7/ S8. GDDKiA sfinansuje w przyszłości budowę węzła łączącego obwodnicę z trasą. Planowany fragment dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 omijać będzie Raszyn i Janki. Połączy istniejące drogi krajowe S8 i S7 z projektowaną południową obwodnicą Warszawy, lotniskiem i Alejami Jerozolimskimi. Planowany termin realizacji inwestycji to IV kwartał 2009 – II kwartał 2012.

Wojewoda mazowiecki zwrócił się do mieszkańców z apelem o wycofanie protestów dotyczących budowy trasy S7/S8. Spowodowały one skierowanie sprawy decyzji lokalizacyjnej kolejno do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i NSA. NSA przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Nowa propozycja zakłada, że po umorzeniu zaskarżonej decyzji lokalizacyjnej i w zgodzie z już wydaną decyzją środowiskową, GDDKiA zwróci się do wojewody o wydanie nowej decyzji na realizację budowy S7/S8.


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~lukas 2009-05-09

Precz z pieniaczami ! Budujmy skrzyżowanie w magdalence i tyle !!!!

~NSA 2009-05-07

NSA zwrocil sprawe do ponownego rozpatrzenia. Czy nie byloby szybciej gdyby NSA po znalezieniu nieprawidlowosci wydal wyrok a nie nakazywal jej ponowne rozpatrzenie?

~Nie blokować !!! 2009-05-06

kurcze wszyscy chcieliby szybko i sprawnie dojeżdżać do wawy i wracać po pracy do domu ale protesty i protesty, ludzie muszą zrozumieć, że drogi w 21 wieku to podstawa, a jak chcesz mieć ciszę i spokój to w Bieszczady sio !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj