mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szansa na zakończenie sporu

Szansa na zakończenie sporu

Trwający konflikt o modernizację „zakopianki” ma szansę się zakończyć. Radni z gminy Poronin jednogłośnie poparli przebudowę drogi w wariancie jak najmniej ingerującym w środowisko.

Szansa na zakończenie sporu
Spór o budowę odcinka drogi krajowej nr 7 przebiegającej przez Poronin rozpoczął się podczas konsultacji społecznych, prowadzonych w związku z planowaną modernizacją. Mieszkańcom został wtedy przedstawiony wariant drogi dwujezdniowej, z 3,5 m pasem zieleni między jezdniami, z ekranami akustycznymi wzdłuż trasy oraz z budową potężnej estakady. Mieszkańcy zaniepokojeni rozmiarami inwestycji, która nieodwracalnie mogłaby zniszczyć środowisko naturalne, rozpoczęli protesty a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wstrzymała prace projektowe. Dalsze prace nad projektem zostaną wznowione po przygotowaniu przez marszałka województwa koncepcji komunikacyjnej dla całego Podhala, łączącej plany drogowców i kolejarzy.

Podczas nadzwyczajnej sesji radni z Poronina, po trwających trzy godziny sporach, ustalili i przegłosowali przyjęcie uchwały popierającej modernizację „zakopianki” w wariancie drogi jednojezdniowej, bez ekranów akustycznych i estakady oraz zastrzegli, że projekt ma być konsultowany z mieszkańcami. Na sesji zabrakło przedstawicieli GDDKiA, która jest inwestorem.

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~mil1231@gazeta.pl 2007-12-03

Z tego trzeba wyciągnać odpowiednie wnioski- zbojkotować Podhale- MUSZĄ ich dotknąć wszelkie mozliwe sankcje! a centrum sportów zimowych i wypoczynku przenieść na Śląsk, do Szczyrku, Wisły, Zwardonia, Cieszyna oraz do Sudetów!Obszar przy granicy z Czechami to najbardziej zaniedbana część kraju!Trzeba tam zainwestować- nie ma tam podhalańskich debili, którzy ze swego pieniactwa uczynili znak firmowy

~analityk 2007-12-03

Cały spór jest o mały wycinek. Nikt nie patrzy całościowo na zagadnienie. Przecież droga jednojezdniowa spowoduje zakorkowanie tego odcinka. Jak górale chcą sobie pooddychać spalinami to niech sobie oddychają. Za jakiś czas zmądrzeją.

~mil1231@gazeta.pl 2007-12-02

v, kogo obchodzi twoja opinia?? to są debile!! blokuja rozwój tej części kraju i muszą być napietnowani! dopiero gdy ludzi takich bedzie spotykał ostracyzm społeczny,wtedy coś się zmieni!! stop pieniaczom!!choćby nie wiem jak motywowali swe debilne protesty!!

~V 2007-12-02

mil1231@gazeta.pl, ja juz mam dosc pana nietolerancje, i wulgarnosc, przesadza pan do ostatniego!!! Jak mozna okreslic, ze "ludzie z podhala to debile." Mozna sie niezgadzac z protestami tych ludzi (z czym ja sie tez niezgadzam) ale po co to sypanie brudem?

~Messer74 2007-11-30

Nie wierze, ze zawsze tacy bystrzy chopcy jak Gorale z Podhala ida na taki badziew. Co jest Ku...!!!!! Sa tam jeszcze Tacy co ciupage w spodniach maja? I dwie banki na mleko? Czy to juz tylko skansen zdziadzialy? Pozdrawiam Gorali i niech sie ktorys odezwie bo wiem, ze macie tam internet. Poslucham chetnie rzeczowej krytyki estakad ect.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.