mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szansa na zakończenie sporu

Szansa na zakończenie sporu

Trwający konflikt o modernizację „zakopianki” ma szansę się zakończyć. Radni z gminy Poronin jednogłośnie poparli przebudowę drogi w wariancie jak najmniej ingerującym w środowisko.

Szansa na zakończenie sporu
Spór o budowę odcinka drogi krajowej nr 7 przebiegającej przez Poronin rozpoczął się podczas konsultacji społecznych, prowadzonych w związku z planowaną modernizacją. Mieszkańcom został wtedy przedstawiony wariant drogi dwujezdniowej, z 3,5 m pasem zieleni między jezdniami, z ekranami akustycznymi wzdłuż trasy oraz z budową potężnej estakady. Mieszkańcy zaniepokojeni rozmiarami inwestycji, która nieodwracalnie mogłaby zniszczyć środowisko naturalne, rozpoczęli protesty a Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wstrzymała prace projektowe. Dalsze prace nad projektem zostaną wznowione po przygotowaniu przez marszałka województwa koncepcji komunikacyjnej dla całego Podhala, łączącej plany drogowców i kolejarzy.

Podczas nadzwyczajnej sesji radni z Poronina, po trwających trzy godziny sporach, ustalili i przegłosowali przyjęcie uchwały popierającej modernizację „zakopianki” w wariancie drogi jednojezdniowej, bez ekranów akustycznych i estakady oraz zastrzegli, że projekt ma być konsultowany z mieszkańcami. Na sesji zabrakło przedstawicieli GDDKiA, która jest inwestorem.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~mil1231@gazeta.pl 2007-12-03

Z tego trzeba wyciągnać odpowiednie wnioski- zbojkotować Podhale- MUSZĄ ich dotknąć wszelkie mozliwe sankcje! a centrum sportów zimowych i wypoczynku przenieść na Śląsk, do Szczyrku, Wisły, Zwardonia, Cieszyna oraz do Sudetów!Obszar przy granicy z Czechami to najbardziej zaniedbana część kraju!Trzeba tam zainwestować- nie ma tam podhalańskich debili, którzy ze swego pieniactwa uczynili znak firmowy

~analityk 2007-12-03

Cały spór jest o mały wycinek. Nikt nie patrzy całościowo na zagadnienie. Przecież droga jednojezdniowa spowoduje zakorkowanie tego odcinka. Jak górale chcą sobie pooddychać spalinami to niech sobie oddychają. Za jakiś czas zmądrzeją.

~mil1231@gazeta.pl 2007-12-02

v, kogo obchodzi twoja opinia?? to są debile!! blokuja rozwój tej części kraju i muszą być napietnowani! dopiero gdy ludzi takich bedzie spotykał ostracyzm społeczny,wtedy coś się zmieni!! stop pieniaczom!!choćby nie wiem jak motywowali swe debilne protesty!!

~V 2007-12-02

mil1231@gazeta.pl, ja juz mam dosc pana nietolerancje, i wulgarnosc, przesadza pan do ostatniego!!! Jak mozna okreslic, ze "ludzie z podhala to debile." Mozna sie niezgadzac z protestami tych ludzi (z czym ja sie tez niezgadzam) ale po co to sypanie brudem?

~Messer74 2007-11-30

Nie wierze, ze zawsze tacy bystrzy chopcy jak Gorale z Podhala ida na taki badziew. Co jest Ku...!!!!! Sa tam jeszcze Tacy co ciupage w spodniach maja? I dwie banki na mleko? Czy to juz tylko skansen zdziadzialy? Pozdrawiam Gorali i niech sie ktorys odezwie bo wiem, ze macie tam internet. Poslucham chetnie rzeczowej krytyki estakad ect.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.
Odgadnij model Odgadnij model