mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: Będą burzyć żeby budować

Szczecin: Będą burzyć żeby budować

Mieszkańcy Szczecina niedawno mieli okazję zapoznać się z planami budowy V etapu Obwodnicy Śródmiejskiej. Zanim jednak powstanie 1,2 km odcinek tej trasy, konieczne będą wyburzenia części budynków, w tym także mieszkalnych.

Szczecin: Będą burzyć żeby budować
Z planami dotyczącymi budowy Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Arkońskiej zapoznało się kilkadziesiąt osób. Przeważali mieszkańcy osiedla Arkońskie- Niemierzyn, przez które przebiegać będzie V etap obwodnicy. Interesowali się oni głównie rozwiązaniami, które zminimalizują oddziaływanie arterii na okolicę oraz planowanymi wyburzeniami części budynków.

Nowy odcinek obwodnicy liczyć będzie około 1,2 km długości. Powstanie trasa składająca się z dwóch jezdni mających po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wzdłuż nowej drogi wybudowane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa. Będzie to droga klasy G o dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Wzdłuż obwodnicy wybudowane zostaną ekrany akustyczne, a każde skrzyżowanie sterowane będzie sygnalizacją świetlną.

Realizacja V etapu obwodnicy wymagać będzie wyburzenia kilku budynków, w tym także domów mieszkalnych przy ul. Wszystkich Świętych. Podczas prac projektowych rozważano kilka wariantów przebiegu drogi. Wyburzenie domów okazało się jednak nieuniknione. Ich mieszkańców nie uda zabezpieczyć się przed szkodliwym oddziaływaniem hałasu i zanieczyszczeń. W pobliżu domów powstanie nowe skrzyżowanie z ul. Niemierzyńską. Będzie to bardzo ważny węzeł całej obwodnicy. W jego obrębie wybudowane zostanie nowe połączenie z ul. Papieża Pawła VI. Ponadto wyburzony zostanie wiadukt kolejowy znajdujący się nad ul. Niemierzyńską, a drogowcy wybudują nowy. Wyburzenie mieszkań nastąpi nie wcześniej niż za trzy lata. Natomiast mieszkańcy otrzymają od gminy odszkodowania. Ich wysokość odpowiadać będzie cenom rynkowym i oszacowana zostanie przez biegłego rzeczoznawcę. Mieszkańcy będą mogli także odwołać się od zaproponowanej rekompensaty.

Budowa tego etapu obwodnicy podzielona zostanie na dwie części. Najpierw powstanie odcinek do ul. Chopina, dopiero po nim drogowcy wybudują połączenie do ul. Arkońskiej. Zakłada się, że dokumentacja projektowa V etapu obwodnicy gotowa będzie na początku przyszłego roku. W związku z tym jego realizacja mogłyby się rozpocząć już w drugiej połowie 2009 roku.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki
Kierowcy bez polisy OC częściej powodują wypadki
Jak wynika z nowej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, ryzyko spowodowania wypadku przez nieubezpieczonego kierowcę jest wyższe, niż w przypadku ubezpieczonego kierowcy.