mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: Budowa obwodnicy utrudni przejazd

Szczecin: Budowa obwodnicy utrudni przejazd

W związku z budową IV etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina, kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Już od jutra zamknięta będzie północna jezdnia ulicy Przyjaciół Żołnierza i część skrzyżowania z ulicą Ks. Warcisława I. Utrudnienia potrwają około miesiąca.

Szczecin: Budowa obwodnicy utrudni przejazd
Urząd Miejski w Szczecinie poinformował, że z dniem 27 sierpnia 2008 roku, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która jest związana z budową IV etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina (od ul. Warcisława do Krasińskiego). Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie od godzin porannych. Polegać będzie na wyłączeniu z ruchu północnej jezdni ul. Przyjaciół Żołnierza na odcinku od ul. Czcibora do skrzyżowania z ul. Ks. Warcisława I. Zamknięta zostanie także północna część tego skrzyżowania. Na tym odcinku ruch pojazdów odbywać się będzie na jezdni południowej (prowadzącej w stronę ul. Komuny Paryskiej, Obotryckiej i Wilczej) w obu kierunkach. Z kolei na skrzyżowaniu ul. Ks. Warcisława I i Przyjaciół Żołnierza nie będzie możliwości skrętu w prawo z ul. Przyjaciół Żołnierza w ul. Ks. Warcisława I, jazdy na wprost ul. Warcisława w obu kierunkach oraz skrętu w lewo z ul. Warcisława w ul. Przyjaciół Żołnierza. W związku ze zmianami wyznaczono objazd ulicami Przyjaciół Żołnierza – Przyjaciół Ronda – Bandurskiego – Kresową. Tymczasowe zmiany mają potrwać około miesiąca.

Budowa IV etapu Obwodnicy Śródmiejskiej jest realizowana od lutego bieżącego roku przez firmę Energopol - Szczecin S.A. W ramach zadania wykonawca wybuduje około 500 m odcinek nowej arterii, która będzie mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także dwa skrzyżowania, w miejscu przecięcia nowej drogi z ulicą Krasińskiego, oraz z ulicą Warcisława. Wykonawca zmodernizuje także uzbrojenie podziemne, wykona chodniki, ścieżkę rowerową, ekrany akustyczne, wiaty przystankowe i urządzi zieleń. Roboty mają być wykonane do końca listopada bieżącego roku i kosztować będą około 16,5 mln zł.

Miasto podpisało też umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej V etapu obwodnicy. Zakłada on budowę trasy na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Arkońskiej - Niemierzyńskiej wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Niemierzyńską. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec bieżącego roku.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Piłsudskiego 2008-08-29

Pomyślały. Zburzą twoją chałupę i na jej miejscu zrobią parking. Zresztą możesz sam wybudować parking i na tym zarabiać taaaaką kasę ;-P

~polak 2008-08-26

a czy wladze miasta pomyslaly o parkingach w miescie czy mysla tylko o swoich zarobkach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.