mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: Budowa obwodnicy utrudni przejazd

Szczecin: Budowa obwodnicy utrudni przejazd

W związku z budową IV etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina, kierowców czekają utrudnienia w ruchu. Już od jutra zamknięta będzie północna jezdnia ulicy Przyjaciół Żołnierza i część skrzyżowania z ulicą Ks. Warcisława I. Utrudnienia potrwają około miesiąca.

Szczecin: Budowa obwodnicy utrudni przejazd
Urząd Miejski w Szczecinie poinformował, że z dniem 27 sierpnia 2008 roku, zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która jest związana z budową IV etapu Obwodnicy Śródmiejskiej Szczecina (od ul. Warcisława do Krasińskiego). Zmiana organizacji ruchu obowiązywać będzie od godzin porannych. Polegać będzie na wyłączeniu z ruchu północnej jezdni ul. Przyjaciół Żołnierza na odcinku od ul. Czcibora do skrzyżowania z ul. Ks. Warcisława I. Zamknięta zostanie także północna część tego skrzyżowania. Na tym odcinku ruch pojazdów odbywać się będzie na jezdni południowej (prowadzącej w stronę ul. Komuny Paryskiej, Obotryckiej i Wilczej) w obu kierunkach. Z kolei na skrzyżowaniu ul. Ks. Warcisława I i Przyjaciół Żołnierza nie będzie możliwości skrętu w prawo z ul. Przyjaciół Żołnierza w ul. Ks. Warcisława I, jazdy na wprost ul. Warcisława w obu kierunkach oraz skrętu w lewo z ul. Warcisława w ul. Przyjaciół Żołnierza. W związku ze zmianami wyznaczono objazd ulicami Przyjaciół Żołnierza – Przyjaciół Ronda – Bandurskiego – Kresową. Tymczasowe zmiany mają potrwać około miesiąca.

Budowa IV etapu Obwodnicy Śródmiejskiej jest realizowana od lutego bieżącego roku przez firmę Energopol - Szczecin S.A. W ramach zadania wykonawca wybuduje około 500 m odcinek nowej arterii, która będzie mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także dwa skrzyżowania, w miejscu przecięcia nowej drogi z ulicą Krasińskiego, oraz z ulicą Warcisława. Wykonawca zmodernizuje także uzbrojenie podziemne, wykona chodniki, ścieżkę rowerową, ekrany akustyczne, wiaty przystankowe i urządzi zieleń. Roboty mają być wykonane do końca listopada bieżącego roku i kosztować będą około 16,5 mln zł.

Miasto podpisało też umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej V etapu obwodnicy. Zakłada on budowę trasy na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Arkońskiej - Niemierzyńskiej wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Niemierzyńską. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec bieżącego roku.

Podobne wiadomości:

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Komentuj:

~Piłsudskiego 2008-08-29

Pomyślały. Zburzą twoją chałupę i na jej miejscu zrobią parking. Zresztą możesz sam wybudować parking i na tym zarabiać taaaaką kasę ;-P

~polak 2008-08-26

a czy wladze miasta pomyslaly o parkingach w miescie czy mysla tylko o swoich zarobkach

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross