mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: Energopol wybuduje obwodnicę

Szczecin: Energopol wybuduje obwodnicę

Urząd Miejski w Szczecinie poinformował, że firma Energopol-Szczecin S.A., która została wybrana na wykonawcę prac, wybuduje IV etap obwodnicy śródmiejskiej Szczecina (od ul. Warcisława do Krasińskiego) do końca listopada bieżącego roku.

Szczecin: Energopol wybuduje obwodnicę
Firma Energopol-Szczecin S.A. została wybrana na wykonawcę tego odcinka w grudniu ubiegłego roku. Do przetargu stanęło pięć firm, dwie oferty odrzucono z przyczyn formalno-prawnych, a z pozostałych trzech najniższą pod względem ceny zaproponował Energopol. Spółka zrealizuje inwestycję za kwotę ponad 16,5 mln zł. Na początek tygodnia przewidziano podpisanie umowy na wykonanie prac. Plac budowy ma być przekazany 18 lutego bieżącego roku. Termin zakończenia robót to 30 listopada 2008 r.

Podczas realizacji IV etapu obwodnicy, prace prowadzone będą na odcinku od ul. Warcisława do Krasińskiego. Powstanie około 500 m odcinek nowej arterii, posiadający dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Wybudowane będą ponadto dwa skrzyżowania. Powstaną w miejscu przecięcia nowej drogi z ulicą Krasińskiego i ulicą Warcisława. Wykonawca zmodernizuje też uzbrojenie podziemne, wykona chodniki, ścieżkę rowerową, ekrany akustyczne, wiaty przystankowe i urządzi zieleń. Miasto podpisało też umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej V etapu. Zakłada on budowę obwodnicy na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Arkońskiej-Niemierzyńskiej wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Niemierzyńską. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec bieżącego roku.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~lolek 2008-02-04

No bez kitu. Jakby nie mogli wszystkiego na raz zbudowac...

~ktoś 2008-02-04

niesamowite aż 500m, szczyt możliwości

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic