mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: IV odcinek obwodnicy już gotowy

Szczecin: IV odcinek obwodnicy już gotowy

Urząd Miejski w Szczecinie poinformował o oddaniu do użytku kolejnego odcinka Obwodnicy Śródmieścia. Tym samym zakończył się IV etap realizacji inwestycji. Prace na krótkim 500 m fragmencie trasy kosztowały aż 17,5 mln zł.

Szczecin: IV odcinek obwodnicy już gotowy
Zakończyły się prace związane z realizacją IV etapu Obwodnicy Śródmieścia Szczecina. Odcinek od ul. Warcisława do Krasińskiego, o długości około 500 m, był budowany od lutego 2008 roku. W ramach inwestycji wybudowano dwujezdniową drogę (po dwa pasy ruchu) i przebudowano skrzyżowanie ulic Przyjaciół Żołnierza i Warcisława. Ponadto wykonawca zmodernizował uzbrojenie podziemne, wykonał chodniki, ścieżkę rowerową, ekrany akustyczne, wiaty przystankowe i urządził zieleń. Całkowity koszt tego zadania do 17,5 mln zł. Wykonawcą była firma Energopol-Szczecin S.A.

Kolejny, V etap Obwodnicy Śródmieścia będzie liczyć 1,2 km. Trasa poprowadzi od ul. Krasińskiego do ul. Arkońskiej-Niemierzyńskiej. W tym samym czasie przebudowany zostanie także wiadukt kolejowy nad ul. Niemierzyńską. Budowa tego etapu obwodnicy podzielona zostanie na dwie części. Najpierw powstanie odcinek do ul. Chopina, dopiero po nim drogowcy wybudują połączenie do ul. Arkońskiej. Zakłada się, że dokumentacja projektowa dla tego fragmentu obwodnicy będzie gotowa na początku 2009 roku. W związku z tym jego realizacja mogłyby się rozpocząć już w drugiej połowie bieżącego roku.

Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Nowy salon Nissana

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~AS 2009-01-20

Arkońska kretynie to nazwa ulicy

~romek 2009-01-16

Co to ta Arkona We wczesnym średniowieczu centralny gród obronny zachodniosłowiańskich Ranów na trudno dostępnym wąskim cyplu półwyspu Wittow,to tam gdzie teraz siedzą niemioszki.Słowianszczyzna siegała daleko na Zachodnią Meklnburgię.Nazwe tą nasi "przyjaciele" nazwali swój statek pasazerski Arkona.Za tym V pójdą dalsze etapy.Chyba z pieniędzmi kiepsko a tak czy Prezydent załatwił jakis grant z Unii na to zadanie .Inaczej moje pokolenie nie doczeka konca tej inwestycji.A tak inaczej Warszawka załatwiana swoje trasy 400-500mln Dłubią w tej Warszwie od wczesnego Gierka ale do dzis nie maja przyzwoitej obwodnicy, mosty to w zasadzie konstrukcje powstałe w XIX wieku nie licząc mostu Siekierkowskiego i chyb na trasie Łazienkowskiej Po Szczecinie jezdzi sie zdecydowanie lepiej mimo istnienia w zasadzie jednej przeprawy przez Odre wsch i zach.A co mysli Wojewoda o Autostradzie Pomorskiej A6 w kierunku na Gdańsk zdegradowanej w Rzesnicy zasypanej piachem do DW 142

~AS 2009-01-16

Pożyjemy zobaczymy, w kurierze pisali że 5 etap zacznie się pod koniec 2009 r. ....

~facet tamtejszy 2009-01-15

Nie ważne co to ta Arkońska, ważne żeby już zaczęli budować, ale czytam że jeszcze nie ma projektu. Co się dziwić prezydentunio, przekręcił mieszkanie, to nie ma czasu na takie duperele jak zajmowaniem się miastem.

~y 2009-01-15

Co to są arkonie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.