mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: Kolejne utrudnienia w ruchu

Szczecin: Kolejne utrudnienia w ruchu

Trwa budowa IV etapu Obwodnicy Śródmiejskiej w Szczecinie. W związku z tym od 28 września na skrzyżowaniu ulic Przyjaciół Żołnierza i Warcisława obowiązuje nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do końca listopada.

Szczecin: Kolejne utrudnienia w ruchu
W nocy z 27 na 28 września bieżącego roku na skrzyżowaniu ulic Przyjaciół Żołnierza i Warcisława w Szczecinie wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Kolejne już w tym miejscu utrudnienia są spowodowane budową IV etapu Obwodnicy Śródmiejskiej.

W ramach nowej organizacji ruchu wyłączona została południowa część skrzyżowania. Zamknięty dla ruchu został wjazd z ul. Warcisława w ul. Przyjaciół Żołnierza zarówno od strony ul. Orzeszkowej jak i od strony Warszewa. Ruch odbywa się (wyłącznie dla relacji „na wprost”) w obu kierunkach północną nitką ul. Przyjaciół Żołnierza. Zmiany w organizacji ruchu według planu potrwają około miesiąca. W związku z tym kierowcy powinni omijać skrzyżowania Przyjaciół Żołnierza z ul. Warcisława oraz z ul. Krasińskiego. Mogą natomiast korzystać ze skrzyżowania z ul. Wilczą, Obotrycką i Komuny Paryskiej.

Jednocześnie również od niedzieli 28 września tymczasowo uruchomiono możliwość przejazdu przez ulicę Wiśniowy Sad. Przejazd odbywa się tylko w jednym w kierunku, wyłącznie dla relacji z Warszewa na odcinku: ul. Szwedzka, ul. Dzierżonia, ul. Wiśniowy Sad do ul. Chopina. Korzystać z niego mogą wyłącznie pojazdy o masie do 3,5 tony.

IV etap Obwodnicy  Śródmiejskiej realizowany jest od lutego bieżącego roku. Prace wykonuje firma Energopol. Polegają na budowie nowego odcinka obwodnicy od ul. Ks. Warcisława  I do ul. Krasińskiego. Wszystkie prace mają zostać wykonane do końca listopada 2008 roku i będą kosztować około 16,5 mln zł.

Podobne wiadomości:

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando