mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: Niemierzyńska i Arkońska bez utrudnień

Szczecin: Niemierzyńska i Arkońska bez utrudnień

Koniec utrudnień w ruchu na ul. Niemierzyńskiej i Arkońskiej. W sobotę 1 grudnia w godzinach przedpołudniowych obie ulice zostaną udostępnione kierowcom. Oznacza to fizyczne oddanie w całości do ruchu wyremontowanych ulic Arkońskiej i Niemierzyńskiej.

Szczecin: Niemierzyńska i Arkońska bez utrudnień
Zakres prac obejmował gruntowną przebudowę całej ulicy Niemierzyńskiej i ul. Arkońskiej pomiędzy ul. Bułgarską a pętlą tramwajową (odcinek pomiędzy ul. Papieża Pawła VI a ul. Bułgarską wraz z budową nowego wiaduktu wchodził w zakres piątego etapu Obwodnicy Śródmiejskiej). Zmodernizowany został także fragment ul. Krasińskiego (od al. Wyzwolenia do ul. Niemcewicza) oraz al. Wyzwolenia (od ul. Długosza do ul. Słowackiego).

Inwestycja niesie za sobą szereg udogodnień dla wszystkich użytkowników ruchu. Zakres prac obejmował wymianę sieci trakcyjnej i torowisk co sprawa, że podróż tramwajem jest bezpieczniejsza i może odbywać się bardziej komfortowych warunkach. Na ulicy Arkońskiej wytyczony został buspas a na wysokości przystanków wybudowane zostały specjalne wyniesienia w celu uspokojenia ruchu. Na obu ulicach wybudowane zostały nowe chodniki. Kierowcy poruszają się po równym asfalcie, który zastąpił nierówną kostkę. Wybudowana została także droga dla rowerów. W ramach modernizacji ulic przebudowana została infrastruktura podziemna - informuje ZDiTM w Szczecinie.

Inwestycja dofinansowana była ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Koszt inwestycji to ok. 54 miliony złotych. Prace wykonywało konsorcjum Energopol Szczecin – ZUE S.A. Kraków.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie Szczecin

Podobne wiadomości:

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu projektowego

S6 Goleniów – Nowogard: koniec etapu...

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.