mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Szczecin: Rozmawiali o obwodnicy

Szczecin: Rozmawiali o obwodnicy

Wydział Inwestycji Miejskich w Szczecinie zorganizował spotkanie z mieszkańcami osiedla Arkońska-Niemierzyn, podczas którego przedstawiono koncepcję przebiegu kolejnego, piątego etapu Obwodnicy Śródmiejskiej. Budowa mogłaby rozpocząć się już w przyszłym roku.

Szczecin: Rozmawiali o obwodnicy
19 września bieżącego roku w Szczecinie obyły się konsultacje społeczne z mieszkańcami osiedla Arkońska-Niemierzyn. Podczas spotkania zorganizowanego przez Wydział Inwestycji Miejskich, przedstawiciele firmy projektowej DIM zaprezentowali koncepcję przebiegu piątego etapu Obwodnicy Śródmiejskiej.

Omawiany kolejny odcinek trasy liczyć będzie około 1,2 km. Jego początek znajdzie się w pobliżu ul. Krasińskiego, a koniec przy ul. Niemierzyńskiej. Nowa droga przetnie ul. Chopina oraz będzie biec w pobliżu ul. Wszystkich Świętych. W ramach inwestycji powstanie droga główna składająca się z dwóch jezdni mających po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wzdłuż nowej drogi wybudowane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa. Nie będzie to jednak droga szybkiego ruchu. Głównym zadaniem projektowanej trasy będzie przejęcie ruchu odbywającego się pomiędzy poszczególnymi osiedlami. Będzie to droga klasy G, po której samochody będą poruszać się z prędkością nie przekraczającą 50 km/h.

Projektant przedstawił wyniki badań dotyczących poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza. Na podstawie tych badań zaprojektowano rozwiązania służące zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Wzdłuż nowej drogi wybudowane zostaną ekrany akustyczne. Każde skrzyżowanie sterowane będzie sygnalizacją świetlną. Na odcinku pomiędzy ul. Chopina i Krasińskiego zaplanowano także przejście podziemne. Powstanie w pobliżu szkoły. Wzdłuż nowej drogi ustawione zostaną również maszty, na których będzie można instalować fotoradary w celu kontrolowania prędkości pojazdów.

Niestety koncepcja przebiegu nowej drogi zakłada wyburzenie kilku obiektów. Firma projektowa rozważała 8 wariantów przebiegu tej części obwodnicy, jednak wyburzenie domów jest nieuniknione. Ich mieszkańców nie można zabezpieczyć przed szkodliwym oddziaływaniem hałasu i zanieczyszczeń. Nie byłoby miejsca na postawienie ekranów akustycznych, budowę chodnika oraz zaplanowanej zatoki autobusowej.

Budowa V etapu obwodnicy została podzielona na dwie części. Najpierw wybudowany zostanie odcinek do ul. Chopina, dopiero po nim powstanie połączenie do ul. Arkońskiej. Według planów dokumentacja projektowa tego etapu obwodnicy powinna być gotowa na początku przyszłego roku. W związku z tym realizacja inwestycji mogłyby się rozpocząć w drugiej połowie 2009 roku.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa

Droga S6 - rusza budowa obwodnicy Koszalina i...

Polskie drogi 2016-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.